Jihovýchodní Asie 2 - jazykový průvodce (indonéština, malajština, filipínština)

Kód: 8747166

Úplný název:

Jihovýchodní Asie 2 - jazykový průvodce (indonéština, malajština, filipínština) (kol.): Jazykový pruvodce

Autor a popis:

Lingea, 416 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
272 Kč (389 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 2.11.2016 dopoledne. 
 

V tomto výjimečném jazykovém průvodci na cesty do Jihovýchodní Asie najdete tři jazyky, kterými se zde hovoří a zároveň jsou i úředními jazyky - je to indonéština, malajština a filipínština. U každého jazyka uvádíme i přehled gramatiky a základní praktické informace o dané zemi. Konverzační příručky pro tyto jazyky u nás vycházejí vůbec poprvé.

Indonésie je stát tisíců ostrovů, mnoha milionů obyvatel a stovek jazyků. Tento jazykový babylon spojuje společný jazyk - indonéština. Je úředním jazykem Indonésie a pracovním jazykem Východního Timoru. Hovoří jí kolem 200 milionů lidí, z toho cca 20 milionů rodilých mluvčích. Vyvinula se z malajštiny. Vyznačuje se jednoduchou gramatikou bez časů a pádů a snadnou výslovností. Základy indonéštiny lze při určitém úsilí zvládnout již za pár tydnů. Nemusíte se bát, že něco nebudete umět vyslovit či napsat přesně, indonéština sama nabízí mnoho variant a na striktních pravidlech nikdo netrvá.

Malajsie je multikulturním státem ležícím těsně nad rovníkem v srdci jihovýchodní Asie. Děti v této zemi ovládají už odmalička minimálně dva jazyky. Ačkoliv je malajština pro Evropana poměrně neznámý jazyk, existují některá slova, která používáme i v češtině. Malajský původ mají slova jako orangutan, amok či kafr. Malajština je velmi jednoduchý jazyk, nepoužívá slovesné časy a skloňování, vynechává množné číslo, spojky či předložky (není to však pravidlem).

Filipíny, potápěčský ráj rozložený na více jak 7 000 ostrovech, který v sobě spojuje asijskou exotiku a přívětivost se známkami euroamerické kultury. Soužití s Američany zanechalo stopy na jazykové výbavě Filipínců - drtivá většina populace se domluví anglicky. Filipínština je mateřským jazykem cca 20 milionů Filipínců, zbylých 60 millionů obyvatel tohoto souostroví ji používá jako další jazyk. I v češtině najdeme slovo, kterým Filipínci obohatili světovou slovní zásobu – názvem hračky jojo, správně yóyo, který v překladu znamená pojď pojď nebo návrat.

Věříme, že vám tato zcela aktuální knížka vám pomůže opravdu poznat vzdálené země i život a tradice jejich obyvatel. Vydejte se objevovat svět!
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Jihovýchodní Asie 2 - jazykový průvodce (indonéština, malajština, filipínština) do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Jihovýchodní Asie 2 - jazykový průvodce (indonéština, malajština, filipínština).
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Jihovýchodní Asie 2 - jazykový průvodce (indonéština, malajština, filipínština) (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Jihovýchodní Asie 2 - jazykový průvodce (indonéština, malajština, filipínština) bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Jihovýchodní Asie 2 - jazykový průvodce (indonéština, malajština, filipínština) doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Cizí jazyky

 
Knihkupectví / Učebnice / Cizí jazyky / Jihovýchodní Asie 2 - jazykový průvodce (indonéština, malajština, filipínština)