Jindřich starší z Minsterberka - Syn husitského krále. Velký hráč s nízkými kartami

Kód: 7429687

Úplný název:

Jindřich starší z Minsterberka - Syn husitského krále. Velký hráč s nízkými kartami (Šandera Martin): Syn husitského krále - velký hrác s nízkými kartami

Autor a popis:

Šandera Martin, Vyšehrad, 320 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
278 Kč (348 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

Třetí ze synů krále Jiřího z Poděbrad
Jindřich starší z Minsterberka, třetí syn krále Jiřího z Poděbrad, zažil vzestup i úpadek českého státu, ztroskotání otcových plánů a nástup nové vládnoucí dynastie. Kniha Martina Šandery přibližuje knížete Jindřicha jako zajímavou a poněkud opomíjenou osobnost českých dějin. Horlivější kališníci Jindřichovi zazlívali opuštění víry předků, otce i děda. Přesto právě Jindřich zdědil nejvíce z povahy krále Jiřího, svými vlastnostmi, stylem života, uvažováním i chováním se mu nejvíce podobal. Nikdy nebyl fanatikem, a i když se nebál tasit meč a vést vojsko do bitvy, dával přednost diplomacii. Byla to vysoká a nebezpečná hra, v níž dominovali Jagellonci, Matyáš Korvín, Habsburkové, římská kurie i kurfiřtské rody a Jindřich měl většinou v ruce jen nízké karty, navzdory tomu se v ní však dokázal uplatnit. I když jeho velké mocenské ambice a plány ochromoval vleklý, úmorný a ponižující zápas s dluhy, dokázal zachránit prestiž rodu a nalézt mu nové postavení i budoucnost.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Jindřich starší z Minsterberka - Syn husitského krále. Velký hráč s nízkými kartami do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Jindřich starší z Minsterberka - Syn husitského krále. Velký hráč s nízkými kartami.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Jindřich starší z Minsterberka - Syn husitského krále. Velký hráč s nízkými kartami (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Jindřich starší z Minsterberka - Syn husitského krále. Velký hráč s nízkými kartami bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Jindřich starší z Minsterberka - Syn husitského krále. Velký hráč s nízkými kartami doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Osobnosti a osudy

 
Knihkupectví / Historie / Osobnosti a osudy / Jindřich starší z Minsterberka - Syn husitského krále. Velký hráč s nízkými kartami