Jiří Dienstbier

Kód: 7422163

Úplný název:

Jiří Dienstbier (Mikoláš Robert):

Autor a popis:

Mikoláš Robert, Lidové noviny, 184 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
182 Kč (239 Kč)
  / ks  
koupit
 

S typickou cigaretou v ruce, hrnkem kávy a sklenkou koňaku na stole, a především se širokým úsměvem i srdcem. Jiří Dienstbier v plné parádě a vydatném hovoru, který s ním novinář a přítel Robert Mikoláš vedl během návštěv na Hrubé Skále.

Dienstbierovo vyprávění pečlivě nahrával a výsledkem je knížka, kterou nyní držíte v ruce. Mapuje cestu Jiřího Dienstbiera od studentských let až do začátku jeho ministrování v Černínském paláci - zahrnuje tedy období po smrti Stalina, společenské změny vrcholící pražským jarem, invazi vojsk pěti zemí Varšavské smlouvy, normalizaci, vznik Charty 77, tzv. přestavbu i listopadovou revoluci v roce 1989. Důležitou součástí je i Dienstbierovo zpravodajské působení na Dálném Východě a ve Spojených státech, vysílání Československého rozhlasu v osudových srpnových dnech osmašedesátého roku i pobyt ve vězení.

Nevyhýbá se žádným, ani kontroverzním tématům. Otevřeně vypráví o důvodech svého rozhodnutí vstoupit do komunistické strany, o pohnutých osudech vlastní rodiny, honičkách s estébáky či o současných politicích.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Jiří Dienstbier do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Jiří Dienstbier.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Jiří Dienstbier (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Jiří Dienstbier bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Jiří Dienstbier doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literární biografie