Jižní a Střední Amerika - jazykový průvodce (brazilská portugalština, americká španělština

Kód: 8747165

Úplný název:

Jižní a Střední Amerika - jazykový průvodce (brazilská portugalština, americká španělština (kol.): Jazykový pruvodce

Autor a popis:

Lingea, 400 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
272 Kč (389 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Nový jazykový průvodce na cesty po Jižní a Střední Americe vás doprovodí všude tam, kde se používá portugalština, španělština nebo kečuánština. Tato výjimečná kompaktní publikace u nás vychází vůbec poprvé.

Španělština je jedním z nejrozšířenějších jazyků světa, jako svou mateřštinu ji v současnosti používá více než 400 milionů lidí, dalších 100 milionů se jí dorozumí. Nejvíce mluvčích najdete kromě jihoamerických států v Mexiku a USA. Roste i vliv portugalštiny, portugalsky dnes mluví čtvrt miliardy lidí, z toho více než 200 milionů v samotné Brazílii. Portugalsky se kromě Portugalska a Brazílie hovoří také v Africe, Asii a Oceánii. Zvyšuje se i význam brazilské portugalštiny, zejména díky rostoucímu vlivu Brazílie v obchodním světě. Rozdíly mezi evropskou a americkou verzí jsou nejen ve slovní zásobě, ale hlavně ve výslovnosti jak španělštiny, tak brazilské portugalštiny.

Kečuánština je po španělštině a portugalštině vůbec nejužívanějším jihoamerickým jazykem, mezi indiánskými jazyky zaujímá první místo. Jedná se o jazyk původních Indiánů, nejrozšířenější z těch indiánských jazyků, kterými se hovoří v Peru, Bolívii, ale i v částech Kolumbie, Chile či Argentiny. Odhaduje se, že má kolem 10 milionů rodilých mluvčích. Příručka pro tento jazyk vychází vůbec poprvé, navíc v ní najdete i oboustranný kečuánsko-český a česko-kečuánský slovník. Ten vznikal skutečně v terénu, protože se jedná o hovorový jazyk a písemnosti v něm je velmi málo.

Příručka obsahuje i rozsáhlou přílohu o cestování po Jižní Americe, zajímavá místa v jednotlivých zemích, srovnání portugalské a brazilské portugalštiny nebo slovníček nejběžnějších výrazů, se kterými se v jednotlivých zemích Jižní a Střední Ameriky na ulici setkáte. Tato zcela aktuální knížka vám pomůže opravdu poznat vzdálené země i život a tradice jejich obyvatel. Vydejte se objevovat svět!
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Jižní a Střední Amerika - jazykový průvodce (brazilská portugalština, americká španělština do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Jižní a Střední Amerika - jazykový průvodce (brazilská portugalština, americká španělština.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Jižní a Střední Amerika - jazykový průvodce (brazilská portugalština, americká španělština (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Jižní a Střední Amerika - jazykový průvodce (brazilská portugalština, americká španělština bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Jižní a Střední Amerika - jazykový průvodce (brazilská portugalština, americká španělština doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Cizí jazyky

 
Knihkupectví / Učebnice / Cizí jazyky / Jižní a Střední Amerika - jazykový průvodce (brazilská portugalština, americká španělština