Josef Jelínek

Kód: 7008337

Úplný název:

Josef Jelínek (Albertová Helena):

Autor a popis:

Albertová Helena, Institut umění – Divadelní úst, 156 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
163 Kč (220 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

Kniha je prvním dílem monografické řady s názvem Osobnosti české scénografie navazující na přerušenou řadu publikací, kterou vydával Divadelní ústav v letech 1970 - 1989 v edici Režisér - scénograf (například František Tröster, Josef Svoboda, Jan Sládek, Karel Svolinský nebo Marcel Pokorný). Díla řady scénických a kostýmních výtvarníků, navzdory jejich významu pro výtvarnou podobu českého divadla byla mimo komplexnější publikační záběr, proto je tato monografická řada velmi cenným studijním a dokumentačním materiálem. Z tohoto důvodu se Institut umění - Divadelní ústav rozhodl v této tradici pokračovat.

První monografie z této řady je věnována Josefu Jelínkovi, jehož tvorba kongeniálním způsobem propojuje vysoce uměleckou výtvarnou hodnotu s řemeslným zvládnutím profese. Vedle odborné studie Heleny Albertové (současně s českou verzí v anglickém překladu Julka Neumanna) obsahuje rozsáhlý soupis díla, dokumentující Jelínkovu tvorbu po celou dobu jeho čtyřicetiletého působení jak na území České republiky, tak v zahraničí.
Hlavním těžištěm publikace je bohatá obrazová část představující kostýmní a scénické návrhy z autorova osobního archivu a Scénografické sbírky IDU.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Josef Jelínek do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Josef Jelínek.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Josef Jelínek (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Josef Jelínek bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Josef Jelínek doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Josef Jelínek