Josef Váchal / Kniha vzpomínek

Kód: 7467105

Úplný název:

Josef Váchal / Kniha vzpomínek (Klínková Hana):

Autor a popis:

Klínková Hana, Arbor vitae, 376 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
1 562 Kč (1 990 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Josef Váchal / Kniha vzpomínek soustřeďuje fotografie, doklady a archiválie dokumentující život umělce. Z větší části jde o méně známé či dosud nepublikované materiály. Je působivou koláží zachycující atmosféru Váchalových vzpomínek.
Přináší zároveň řadu nových informací z umělcova osobního života, jeho blízkých i přátel, dohledaných v pozůstalostech ve státních institucích i soukromých sbírkách, dále v matrikách a policejních přihláškách a v neposlední řadě také záznamech rozhovorů s Josefem Váchalem a Marií Bajerovou pro Československý a Český rozhlas.
Je inspirována torzem umělcova sešitu založeného roku 1905, do něhož si vlepoval ústřižky korespondence, fotografie, navštívenky, výstřižky, kresbičky, básně a další materiály z let 1900–1911. Váchal mu dal dvojitý název: „Denník 1905 / Kniha vzpomínek“.

Autorka Hana Klínková nejprve ve vstupním oddílu této knihy přehledně přibližuje všechny důležité etapy umělcova života, přičemž se zabývá velice pozorně rodinnými kořeny a přátelskými pouty, která spoluovlivňovala vedle jeho dvou životních partnerek Váchalův osobní i výtvarný život. Dále Klínková klade důraz i na důslednou archivní dokumentaci – kromě přesné evidence uložení vyobrazených snímků a archiválií, soupisu literatury a pramenů připravila vůbec poprvé pro takto koncipovanou publikaci velmi cenný komentovaný jmenný rejstřík, „odhalující identitu“ mnoha Váchalových souputníků, jenž společně s anglickým resumé knihu uzavírá.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Josef Váchal / Kniha vzpomínek do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Josef Váchal / Kniha vzpomínek.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Josef Váchal / Kniha vzpomínek (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Josef Váchal / Kniha vzpomínek bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Josef Váchal / Kniha vzpomínek doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Josef Váchal / Kniha vzpomínek