Jože Plečnik - führer durch Bauwerke in der Tschechischen Republik

Kód: 8707343

Úplný název:

Jože Plečnik - führer durch Bauwerke in der Tschechischen Republik (Lukeš Zdeněk, Podrazil Jiří): Führer durch Bauwerke in der Tschechischen Republik

Autor a popis:

Lukeš Zdeněk, Foibos, 104 stran, jazyk - nemčina, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
129 Kč (175 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 2.11.2016 dopoledne. 
 

V letošním roce vyhlásila agentura FOIBOS BOOKS ke dvěma významným výročím narození architektů Jože Plenika (140 let) a Pavla Janáka (130 let) Rok J. Plečnika a P. Janáka 2012. Ve spolupráci se Správou Pražského hradu vydává k tomuto jubileu publikaci autora Zdeňka Lukeše Jože Plečnik - Průvodce po stavbách v České republice Průvodce po českých realizacích světoznámého slovinského architekta Jože Plečnika (1872-1957) představuje v textech a na současných fotografiích Jiřího Podrazila jeho nadčasové dílo pro Pražský hrad a Lány, včetně některých méně známých nebo dosud nepublikovaných intervencí. Tyto práce vznikaly ve dvacátých letech a na počátku let třicátých ve spolupráci s prezidentem T. G. Masarykem. Knížka přibližuje i jeho další stavby: vinohradský kostel Nejsvětějšího Srdce Páně nebo málo známé rané realizace. Průvodce je rozšířenou a doplněnou verzí knížky, jež vyšla u příležitosti plečnikovské výstavy v areálu Pražského hradu v roce 1996 a byla během několika měsíců rozebrána..
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Jože Plečnik - führer durch Bauwerke in der Tschechischen Republik do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Jože Plečnik - führer durch Bauwerke in der Tschechischen Republik.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Jože Plečnik - führer durch Bauwerke in der Tschechischen Republik (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Jože Plečnik - führer durch Bauwerke in der Tschechischen Republik bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Jože Plečnik - führer durch Bauwerke in der Tschechischen Republik doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Jože Plečnik - führer durch Bauwerke in der Tschechischen Republik