Jsme bohatí spotřebou, nebo majetkem? - Nový pohled na měření a zobrazení ekonomiky

Kód: 2043666

Úplný název:

Jsme bohatí spotřebou, nebo majetkem? - Nový pohled na měření a zobrazení ekonomiky (Šteinfeld Jakub): Nový pohled na merení a zobrazení ekonomiky

Autor a popis:

Šteinfeld Jakub, Mladá Fronta, 96 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
159 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

V současné době je ekonomika cílována a měřena především podle HDP, resp. jeho procentuálního zvýšení. Tento měřicí aparát dostatečně nepopisuje ekonomickou realitu. Interpretace změn HDP jako základního ekonomického ukazatele a cílového stavu ekonomiky je zavádějící a vede k rozdělování sociálních tříd a paradoxně k chudnutí ekonomiky. Tato kniha přináší jiný pohled na způsob měření ekonomiky, jehož základním stavebním kamenem je účetnictví, resp. konsolidace. V knize je také proveden pokus o prezentaci výsledků ekonomiky na základě účetnictví. Pokud takový pokus provedeme, zjistíme, že ekonomika neroste, jak nám téměř každý rok tvrdí HDP. Roste pouze obrat, resp. výše finančních prostředků, které se v rámci ekonomiky vyměňují. Celkové bohatství se však za posledních 10 let výrazně snížilo a snižuje se dále. ING. JAKUB ŠTEINFELD je vedoucí partner a spoluzakladatel společnosti FSG Partners. Od roku 2004 je členem Komory daňových poradců a od roku 2005 je členem Komory auditorů. Jeho profesní specializací je zejména oblast procesního daňového práva a zavádění nových technologií do oblasti zpracování účetních dat.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Jsme bohatí spotřebou, nebo majetkem? - Nový pohled na měření a zobrazení ekonomiky do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Jsme bohatí spotřebou, nebo majetkem? - Nový pohled na měření a zobrazení ekonomiky.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Jsme bohatí spotřebou, nebo majetkem? - Nový pohled na měření a zobrazení ekonomiky (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Jsme bohatí spotřebou, nebo majetkem? - Nový pohled na měření a zobrazení ekonomiky bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Jsme bohatí spotřebou, nebo majetkem? - Nový pohled na měření a zobrazení ekonomiky doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Jsme bohatí spotřebou, nebo majetkem? - Nový pohled na měření a zobrazení ekonomiky