Judikatura a právní argumentace - Teoretické a praktické aspekty práce s judikaturou

Kód: 8728435

Úplný název:

Judikatura a právní argumentace - Teoretické a praktické aspekty práce s judikaturou (Bobek Michal Kühn Zdeněk):

Autor a popis:

Bobek Michal a kolektiv Kühn Zdeněk, Auditorium, 496 stran, jazyk - CZ, 2013

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
418 Kč (570 Kč)
  / ks  
koupit
 

Velmi úspěšná kniha, věnovaná právním i teoretickým aspektům práce s judikaturou, nyní vychází ve druhém vydání. Skupina expertů z právnických fakult i justice podává ucelený výklad o roli judikatury při formování práva, a to zejména v České republice, ale také v evropském měřítku a v komparaci se systémem common law. Kniha je
určena nejširší právnické veřejnosti, zejména soudcům, advokátům a studentům právnických fakult, ale také zaměstnancům státní správy a laické veřejnosti. Ačkoli text podává fundovaný odborný výklad, je současně pojat jako příručka, která jak strukturou, tak i způsobem podání umožňuje snadnou orientaci v textu a pochopení zásadní právní problematiky. Vedle teoretického a komparativního výkladu zde čtenář
najde i řadu konkrétních praktických informací, jakými jsou například postupy při vyhledávání právních informací na internetu nebo přehled vydávaných publikací zabývajících se judikaturou v jednotlivých oblastech práva.

Druhé vydání je podstatně rozšířené a aktualizované. Kompletně byly přepracovány kapitoly věnované judikatuře v oblasti ústavního, občanského a trestního práva. Zaktualizovaná byla také kapitola o elektronických právních databázích.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Judikatura a právní argumentace - Teoretické a praktické aspekty práce s judikaturou do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Judikatura a právní argumentace - Teoretické a praktické aspekty práce s judikaturou.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Judikatura a právní argumentace - Teoretické a praktické aspekty práce s judikaturou (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Judikatura a právní argumentace - Teoretické a praktické aspekty práce s judikaturou bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Judikatura a právní argumentace - Teoretické a praktické aspekty práce s judikaturou doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Judikatura a právní argumentace - Teoretické a praktické aspekty práce s judikaturou