Justice and Recognition

Kód: 7007435

Úplný název:

Justice and Recognition (de Oliveira Nythamar, Hrubec Marek, Saavedra Giovani, Sobottka Emil): On Axel Honneth and Critical Theory

Autor a popis:

de Oliveira Nythamar, Filosofia, 458 stran, jazyk - angličtina, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
394 Kč (495 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 1.11.2016 dopoledne. 
 

Kniha se zaměřuje na dva významné koncepty teorie společnosti: spravedlnost a uznání, především sociální spravedlnost a sociální uznání. Rozebírá jejich význam, jejich vzájemný vztah a jejich společenské, právní a globální aspekty. Ukazuje, že tradiční teorie a praxe zahrnují vážné deficity v oblasti spravedlnosti a uznání a nabízí alternativní přístupy z hlediska kritické teorie společnosti. Kniha analyzuje, jakou zásadní roli hraje uznání v kritické teorii zneuznání Axela Honnetha.
The book offers essays focusing on the connection between injustice and misrecognition, or justice and recognition (Anerkennung). The formulation of the issue of justice and recognition is closely linked with Axel Honneth as a critical theorist who mostly contributed to philosophical and social scientific research on recognition.
The book shows and evaluates what the contributions of Honneth’s theory of social recognition and its relation to justice are. The book as a whole contributes to the current theoretical discussions on justice at domestic and global levels, and presents the significant role of recognition in them.

Vyšlo ve spolupráci s PURCS, Porto Alegre.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Justice and Recognition do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Justice and Recognition.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Justice and Recognition (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Justice and Recognition bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Justice and Recognition doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura