Kam se v Praze chodilo za múzami - Literární salony, kavárny, hospody a stolní společnosti

Kód: 7021961

Úplný název:

Kam se v Praze chodilo za múzami - Literární salony, kavárny, hospody a stolní společnosti (Dörflová Yvetta, Dyková Věra): Literání salony, kavárny, stolní spolecnosti a hospody

Autor a popis:

Dörflová Yvetta, Dyková Věra, Vyšehrad, 240 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
478 Kč (598 Kč)
  / ks  
koupit
 

Život pražské společnosti v průběhu 19. století a první poloviny 20. století probíhal v literárních salonech, kavárnách, stolních společnostech a v hospodách. Vždy to byla místa setkávání; nejdříve nově rodící se české společnosti, později tyto prostory přispívaly ke vzniku moderních směrů v literatuře. Prostředí, kam se chodilo „za múzami“, tj. jak za zábavou, tak za vzděláním, ovlivňovalo charakter české kultury. Kniha dvou autorek, pracovnic Památníku národního písemnictví, vedle historického komentáře ukazuje podobu literárních salonů, literárních kaváren, neopomíjí ani hospody a šantány a věnuje se jejich návštěvníkům z řad literátů, umělců a hudebníků i pražské bohémy. V publikaci najdete exteriéry a interiéry tehdy navštěvovaných míst doplněné citáty z dobové korespondence, deníků, pamětí a literárních děl. Také budou zveřejněny dosud neznámé nebo nepublikované reprodukce ze sešitů (cancbuchů), které si vedli návštěvníci stolních společností Arbesovy Mahabharáty a Flekovy akademie. Kniha tak zajímavě přibližuje atmosféru zmizelé Prahy.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Kam se v Praze chodilo za múzami - Literární salony, kavárny, hospody a stolní společnosti do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Kam se v Praze chodilo za múzami - Literární salony, kavárny, hospody a stolní společnosti.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Kam se v Praze chodilo za múzami - Literární salony, kavárny, hospody a stolní společnosti (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Kam se v Praze chodilo za múzami - Literární salony, kavárny, hospody a stolní společnosti bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Kam se v Praze chodilo za múzami - Literární salony, kavárny, hospody a stolní společnosti doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Kam se v Praze chodilo za múzami - Literární salony, kavárny, hospody a stolní společnosti