Kapitalismus na kolenou - Dopad velké hospodářské krize na evropskou společnost v letech 1

Kód: 8728429

Úplný název:

Kapitalismus na kolenou - Dopad velké hospodářské krize na evropskou společnost v letech 1 (Rákosník Jakub, Noha Jiří):

Autor a popis:

Rákosník Jakub, Noha Jiří,, Auditorium, 336 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
326 Kč (440 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Kniha pojednává o období tzv. velké hospodářské krize 30. let 20. století, která zásadním způsobem ovlivnila chod světových dějin. Zabývá se možnými příčinami, dramatickým průběhem i následky tohoto hospodářského fenoménu, ke kterému se dnes ekonomové znovu vrací v kontextu aktuální krize evropské a americké ekonomiky. Autoři rozebírají příčiny krachu na americké burze v roce 1929, následné hospodářské problémy a jejich přenesení na evropský kontinent včetně Československa, kde poukazují na dopady v oblasti průmyslu, zemědělství a obchodu. Kniha tak uvádí na pravou míru často zidealizovaný pohled na život za první československé republiky. Zvláštní pozornost autoři věnují sociálním dopadům (nezaměstnanost, životní úroveň obyvatel) a také politickým souvislostem, zejména pak vzestupu extremistických hnutí a autoritářských režimů. Vzhledem ke komplexnosti pohledu na ekonomickou krizi v minulém století tak kniha nabízí zamyšlení nad budoucností soudobé společnosti, která může být teprve na začátku krizového vývoje.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Kapitalismus na kolenou - Dopad velké hospodářské krize na evropskou společnost v letech 1 do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Kapitalismus na kolenou - Dopad velké hospodářské krize na evropskou společnost v letech 1.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Kapitalismus na kolenou - Dopad velké hospodářské krize na evropskou společnost v letech 1 (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Kapitalismus na kolenou - Dopad velké hospodářské krize na evropskou společnost v letech 1 bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Kapitalismus na kolenou - Dopad velké hospodářské krize na evropskou společnost v letech 1 doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Kapitalismus na kolenou - Dopad velké hospodářské krize na evropskou společnost v letech 1