Kardinál Pölätüo / Generál Piesc aneb případ zapomenuté mise

Kód: 8770542

Úplný název:

Kardinál Pölätüo / Generál Piesc aneb případ zapomenuté mise (Themerson Stefan):

Autor a popis:

Themerson Stefan, RUBATO, 280 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
231 Kč (290 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 2.11.2016 dopoledne. 
 

Ratlík pronásledující vlastní ocas přiměje kardinála Pölätüa k sepsání krkolomného filozofického pojednání. 6940stránkové dílo, v němž se snaží v souladu s církevními doktrínami dokázat, že věda je podmnožinou a dalším důkazem platnosti náboženské víry, je platformou k absurdní polemice s Russellovým logickým pozitivismem, ale především nekompromisním útokem na úhlavního nepřítele víry - poezii. Zničit poezii ovšem znamená v první řadě odstranit ze světa Pölätüova osmnáctiletého syna, básníka Guillauma Apollinaira. Druhý román Generál Piesc aneb případ zapomenuté mise představuje nevinnou variaci na faustovské téma. Přináší obraz soumraku romantického vzorce heroismu a v jednoduchém a zdánlivě záhadném příběhu vykresluje nesmyslnost principů politicko-historického dění.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Kardinál Pölätüo / Generál Piesc aneb případ zapomenuté mise do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Kardinál Pölätüo / Generál Piesc aneb případ zapomenuté mise.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Kardinál Pölätüo / Generál Piesc aneb případ zapomenuté mise (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Kardinál Pölätüo / Generál Piesc aneb případ zapomenuté mise bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Kardinál Pölätüo / Generál Piesc aneb případ zapomenuté mise doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Kardinál Pölätüo / Generál Piesc aneb případ zapomenuté mise