Katedrála v Chartres

Kód: 9042984

Úplný název:

Katedrála v Chartres (Kováč Peter): Francouzské umení rané a vrcholné gotiky

Autor a popis:

Kováč Peter, Ars Auro Prior, 612 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
371 Kč (389 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

Katedrála v Chartres nám nabízí nejautentičtější dojem o tom, jak v době vrcholného středověku vypadala a působila francouzská gotická katedrála. Jako zázrakem se jí vyhnuly všechny pohromy a války, takže dnes můžeme plně obdivovat její vznosnou architekturu i unikátně zachovalý soubor soch a sklomaleb.
Sochaře Rodina a malíře Kupku, dva zakladatele moderního umění, fascinovala chartreská katedrála jako výraz neobyčejného uměleckého mistrovství a technického umu. Kdysi k ní směřovaly davy věřících kvůli relikviáři obsahujícímu šat, ve kterém Panna Marie porodila Krista, moderní poutníky sem láká slavný labyrint a jeho údajně magické působení.
Kniha historika umění Petra Kováče obsahuje rozsáhlý soubor fotografií, které byly většinou pořízeny po nedávném restaurování architektury, soch i sklomaleb chartreské katedrály. Kováčův text kombinuje uměleckohistorický pohled s literaturou faktu a je soustředěn na široce pojatou kulturní historii středověku.
Hlavní esej doplňují studie renomovaných odborníků z Austrálie, Francie, Německa, Polska, Švýcarska a USA. Součástí knihy je také obsáhlá antologie názorů středověkých teologů na gotickou architekturu a výtvarné umění.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Katedrála v Chartres do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Katedrála v Chartres.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Katedrála v Chartres (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Katedrála v Chartres bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Katedrála v Chartres doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Katedrála v Chartres