Katka čeká na zvířátka

Kód: 2620362

Úplný název:

Katka čeká na zvířátka (Lukešová Milena): Výber z ríkadel a básnicek pro nejmenší

Autor a popis:

Lukešová Milena, Portal, 64 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
114 Kč (149 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

Výbor z poezie Mileny Lukešové pro nejmenší připravila Vladimíra Gebhartová. Přináší verše většinou říkadlového typu, které jsou založeny na spontánní dětské potřebě pohybu, na zvukomalbě, opakování slov, rytmickém akcentu.

Jednotlivé básničky i dva původně leporelové cykly jsou seřazeny tematicky, nastiňují rodinné prostředí a harmonické vztahy mezi lidmi i zvířaty, podporují jazykovou výchovu, jsou hravé a podnětné i pro předčitatele. Námětovou oblastí vybraných veršů je rodina, zvířata, blízké okolí dítěte. Tyto verše učí mluvit, získávají malé děti silně akcentovaným rytmem, bázovou slovní zásobou a dobře se dítěti vyslovují. Jsou libozvučné a hravé, vhodné k hravému předčítání spojenému s prohlížením obrázků, s pohybem, s opakováním a „doříkáváním“. Knihu doplnila ilustracemi Eva Rémišová.
Milena Lukešová zasvětila celý svůj život literatuře pro děti a mládež. Těžištěm jejího díla byla tvorba pro nejmenší děti a začínající čtenáře. Kromě vlastní autorské tvorby se věnovala také překladům. Napsala desítky knih, patří k nim mj. nápaditá leporela, obrázkové encyklopedie (Knížky pro Lucinku, Velká obrázková kniha o zvířatech), sbírky dětských veršů (Bačkůrky z mechu, Jak je bosé noze v rose, Kde dávají sloni dobrou noc, Katka volá na zvířátka a desítky dalších titulů) i poezie pro dospívající mládež (Nahej v trní aj.), spolupracovala s dětskými časopisy. V roce 2007 byla Mileně Lukešové udělena Zlatá stuha 2006 za celoživotní novátorský přínos literatuře pro děti a mládež.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Katka čeká na zvířátka do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Katka čeká na zvířátka.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Katka čeká na zvířátka (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Katka čeká na zvířátka bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Katka čeká na zvířátka doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Básně, říkadla, písničky