Každý, kdo unese oštěp… - První a poslední Mussoliniho vítězství - válka o Habeš, 1935-36

Kód: 8702736

Úplný název:

Každý, kdo unese oštěp… - První a poslední Mussoliniho vítězství - válka o Habeš, 1935-36 (Cílek Roman):

Autor a popis:

Cílek Roman, Epocha, 280 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
209 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 1.11.2016 dopoledne. 
 

"Každý, kdo unese oštěp…"? Slova v názvu knihy mají autentickou podobu a habešský císař je použil v mobilizačním rozkaze poté, kdy do jeho země vtrhly početné a dobře vyzbrojené italské divize. Drama expanzivního výpadu fanaticky zfašizované země do východoafrického prostoru, a to včetně všech příčin i důsledků, patří ke klíčovým a budoucnost ovlivňujícím událostem v období mezi světovými válkami. Zkušený autor literatury faktu, který pro tuto edici již popsal i časově související španělskou občanskou válku a tamní zahraniční intervenci (Krvavá předehra, 2005), ve strhujícím obraze zavádí čtenáře nejen přímo na bojiště, ale také do zákulisí dění: mezi válečné zpravodaje, do pracoven státníků, exponentů tajných služeb i zbrojního průmyslu a činitelů nadnárodních organizací.
Italský vpád do Habeše představuje jednu z nejdůležitějších událostí v meziválečném období, která jasně naznačovala, jaké budou další úmysly zemí, v nichž se zmocnili vlády tyrani.
Tehdy, v roce 1935, se jednalo o Habeš.
O pouhé tři roky později se bude zápolit o československé pohraničí.

Nahlédnout do Každý, kdo unese oštěp… - První a poslední Mussoliniho vítězství - válka o Habeš, 1935-36 Nahlédnout do Každý, kdo unese oštěp… - První a poslední Mussoliniho vítězství - válka o Habeš, 1935-36

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Každý, kdo unese oštěp… - První a poslední Mussoliniho vítězství - válka o Habeš, 1935-36 do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Každý, kdo unese oštěp… - První a poslední Mussoliniho vítězství - válka o Habeš, 1935-36.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Každý, kdo unese oštěp… - První a poslední Mussoliniho vítězství - válka o Habeš, 1935-36 (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Každý, kdo unese oštěp… - První a poslední Mussoliniho vítězství - válka o Habeš, 1935-36 bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Každý, kdo unese oštěp… - První a poslední Mussoliniho vítězství - válka o Habeš, 1935-36 doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Military

 
Knihkupectví / Military / Každý, kdo unese oštěp… - První a poslední Mussoliniho vítězství - válka o Habeš, 1935-36