Kenaanské glosy ve středověkých hebrejských rukopisech s vazbou na české země

Kód: 2002488

Úplný název:

Kenaanské glosy ve středověkých hebrejských rukopisech s vazbou na české země (Dittmann Robert):

Autor a popis:

Dittmann Robert, Academia, 936 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
556 Kč (795 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Kolektivní monografie přináší podrobný pohled na dosud málo známou a nedostatečně zpracovanou oblast pračeštiny a staré češtiny: zápisy českých slov a frází hebrejským písmem v 11.-13. století. Korpus lexikálních jednotek je poměrně malý, dosahuje počtu asi dvou stovek, přesto podává jedinečné svědectví o vzdělanosti českých, zejména pražských Židů té doby. V dokumentech psaných hebrejským písmem se nacházejí nejstarší doklady užití češtiny pro ilustraci gramatických pravidel, jedno z nejstarších českých souvětí vůbec, pozoruhodné vícejazyčné ekvivalence, slova doplňující staročeský lexikální fond či zápis útržků konverzace z první poloviny 13. století. Čeština v těchto spisech se vyznačuje jistou archaizací a její zápis je ve srovnání s tehdejším tzv. primitivním zápisem latinkou v některých ohledech propracovanější. Kniha je doplněna reprodukcemi původních glos s komentářem a kritickou edicí dosud nezveřejněné obsáhlé ruskojazyčné studie o jazyce kenaanských glos z pera Romana Jakobsona i podrobným popisem historie Jakobsonova dlouholetého bádání na tomto poli.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Kenaanské glosy ve středověkých hebrejských rukopisech s vazbou na české země do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Kenaanské glosy ve středověkých hebrejských rukopisech s vazbou na české země.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Kenaanské glosy ve středověkých hebrejských rukopisech s vazbou na české země (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Kenaanské glosy ve středověkých hebrejských rukopisech s vazbou na české země bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Kenaanské glosy ve středověkých hebrejských rukopisech s vazbou na české země doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Ezoterika

 
Knihkupectví / Duše a tělo / Ezoterika / Kenaanské glosy ve středověkých hebrejských rukopisech s vazbou na české země