Kim Čong-il uvádí

Kód: 2571583

Úplný název:

Kim Čong-il uvádí (Fischer Paul): Pravdivý príbeh o uneseném filmari, jeho dvorní herecce a o ceste mladého diktátora k moci

Autor a popis:

Fischer Paul, Argo, 384 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
280 Kč (378 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

Kim Čong-Il uvádí… je rekonstrukcí skutečného případu z roku 1978, kdy severokorejský prominent nechal unést dvě hvězdy jihokorejské kinematografie, aby pro něj vybudovali základy filmového průmyslu. Kim Čong-il, syn zakladatele Severní Koreje Kim Ir-sena, byl filmový nadšenec a fanatický obdivovatel americké a japonské kinematografie. V izolovaném státě, kde zastával už tehdy vysoké státnické funkce, mu jeho oblíbená zábava scházela, a navíc potřeboval film jako prostředek k nabytí ještě větší moci. Severní Korea však neměla žádné vzdělané tvůrce, a tak se aparátčík rozhodl, že je unese od jižních sousedů.
Režisér Šin Sang Ok a herečka Čoi Eun He, bývalí manželé, se na osm let ocitli v tvůrčím zajetí, kdy pro tuhý totalitní režim natáčeli jeden snímek za druhým. Puritánská komunistická morálka je dokonce donutila znovu uzavřít manželství. Jejich vysvobození a návrat do Jižní Koreje pak pro změnu zrežírovala CIA.

Paul Fischer se přes své mládí řadí mezi nejaktivnější a nejvýraznější britské filmové producenty posledních let. Studoval v USA a doma v Anglii si pak založil prosukční společnost Ten Cent Adventures, která stojí za řadou oceňopvaných krátkých a dokumentárních filmů.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Kim Čong-il uvádí do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Kim Čong-il uvádí.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Kim Čong-il uvádí (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Kim Čong-il uvádí bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Kim Čong-il uvádí doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Kim Čong-il uvádí