Klavírní kvartety a kvintety, Smyčcové kvintety a Sextet - 4CD

Kód: 5392123

Úplný název:

Klavírní kvartety a kvintety, Smyčcové kvintety a Sextet - 4CD (Dvořák Antonín):

Autor a popis:

Dvořák Antonín, SUPRAPHON, 0 stran, jazyk - CZ, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
438 Kč (532 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Odvaha - jeden z krásných rysů pozoruhodné harfistky Kateřiny Englichové. Její hledání ji přivedlo k autorům 2. poloviny 20. století; řadu těch děl premiérovala, některé jí autoři přímo věnovali. Zapomeňte na romantický obraz krásné dámy jemně se probírající strunami harfy, jejíž prázdné virtuosity máte po chvíli už dost. Slavický, Hurník či Kabeláč představují harfu jako dynamický a asertivní nástroj, výrazově flexibilní a vyzývající k hledání. Inspirací jim slouží forma francouzské suity (Sluka), chytlavá Mozartova témata (Hurník) či barevné možnosti flétny a harfy (Kabeláč). Pro mnohé bude překvapením, kolik objevné, přitom krásné hudby pro harfu vzniklo současně s Brittenovou Suitou v malé české kotlině. Ve dvou skladbách je harfistce partnerem Američanka Carol Wincenc, vysoce ceněná profesorka flétny na Juilliard School, a v Gemrotově triu hobojista Vilém Veverka a klavírista Martin Kasík. Pro ty, kdo se nebojí dosud nepoznaného, objevuje Kateřina Englichová krásu dosud nepoznanou. Tohle objevování stojí za poslech.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Klavírní kvartety a kvintety, Smyčcové kvintety a Sextet - 4CD do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Klavírní kvartety a kvintety, Smyčcové kvintety a Sextet - 4CD.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Klavírní kvartety a kvintety, Smyčcové kvintety a Sextet - 4CD (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Klavírní kvartety a kvintety, Smyčcové kvintety a Sextet - 4CD bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Klavírní kvartety a kvintety, Smyčcové kvintety a Sextet - 4CD doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Hudba

 
Knihkupectví / Hudba / Klavírní kvartety a kvintety, Smyčcové kvintety a Sextet - 4CD