Kniha o štěstí - Otevřená cesta ke šťastnému životu

Kód: 8706797

Úplný název:

Kniha o štěstí - Otevřená cesta ke šťastnému životu (Ricard Matthieu): Otevrená cesta ke štastnému životu

Autor a popis:

Ricard Matthieu, RYBKA PUBLISHERS, 332 stran, jazyk - čeština, 2008

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
223 Kč (298 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

Matthieu Ricard, žijící střídavě v klášteře Žečhen v Nepálu a ve Francii, je pova­žovaný za jednoho z největších znalců buddhismu v Evropě. Po dlouholeté výzkumné praxi v oblasti buněčné a molekulární genetiky se vydal na cestu buddhistického mnicha. Již více než třicet let se pohybuje mezi velkými duchovními mistry v Himálaji, působí jako dalajlámův tlumočník, překladatel a vydavatel. V Knize o štěstí, která byla přeložena do více než deseti světových jazyků, se věnuje otázce, která je stará jako lidstvo samo: co je štěstí a jakými prostředky jej lze dosáhnout.
Všichni usilujeme o štěstí. Ale jak jej najít, udržet a jak jej vůbec definovat? Na tuto otázku, k níž západní myšlení zaujímá celou škálu různých přístupů od pesimismu až po lhostejnost, přináší autor odpověď z pohledu buddhismu. Odpověď sice náročnou, zato optimistickou a přístupnou všem lidským bytostem. Přestaňme hledat za každou cenu štěstí vně nás a obraťme svůj pohled do vlastního nitra. Štěstí není závislé na vnějších okolnostech, které určují náš život, nýbrž je schopností, kterou v sobě všichni nosíme. Je plodem vnitřního zrání, potenciálem, který můžeme každý den rozvíjet a kultivovat. Nedívejme se jen sami na sebe a naučme se meditativnímu a altruistickému pohledu na svět.
Autor této knihy, nejznámější vyslanec buddhismu ve Francii, přísluší ke dvěma kulturám zároveň, poznal nejmoudřejší z moudrých, autentický mnišský život, pochopil posvátné texty i lidské utrpení. Jeho kniha je průvodcem na cestě k hlubokému štěstí.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Kniha o štěstí - Otevřená cesta ke šťastnému životu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Kniha o štěstí - Otevřená cesta ke šťastnému životu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Kniha o štěstí - Otevřená cesta ke šťastnému životu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Kniha o štěstí - Otevřená cesta ke šťastnému životu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Kniha o štěstí - Otevřená cesta ke šťastnému životu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Kniha o štěstí - Otevřená cesta ke šťastnému životu