Kniha šepotů

Kód: 8734128

Úplný název:

Kniha šepotů (Vosganian Varujan):

Autor a popis:

Vosganian Varujan, Havran, 440 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
198 Kč (268 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Příběhy generace našich dědů mohou být stále poutavé a v mnohém aktuální, jak dokazuje i vyprávění rumunského Arména Varujana Vosganiana (anebo také arménského Rumuna) Kniha šepotů.

Jeho líčení je vpravdě širokospektré a obsahuje nejen 20. století, i když převážná většina děje se odehrává právě v něm.
Zahrnuje masakry Arménů na konci 19. století i genocidu za první světové války a následný útěk Arménů do Rumunska, kde se jednotlivé příběhy hrdinů většinou protínají.
Děj románu však obsahuje mnohem víc, počínaje komunistickým znárodňováním a konče vyvážením arménských elit na Sibiř či dobrovolnými repatriacemi zpět do Arménie.
Styčným bodem vyprávění je Vosganianův dědeček se svými přáteli, kteří relativně poklidně dožívají na rumunském maloměstě. Ovšem pod hladinou tohoto zdánlivého klidu je tíží pomsta dávných zločinů, sovětská okupace Rumunska, ztráta rodiny a nedobrovolné opuštění vlasti, kterým si zachránili holý život…

Autor je předsedou Svazu Arménů v Rumunsku a prvním místopředsedou Svazu spisovatelů, senátorem za okrsek Jasy a od prosince 2006 do konce roku 2008 byl ministrem hospodářství a financí.

Kniha získala množství literárních cen a byla přeložena do několika světových jazyků.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Kniha šepotů do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Kniha šepotů.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Kniha šepotů (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Kniha šepotů bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Kniha šepotů doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé