Koho volí Vaši sousedé?

Kód: 7419166

Úplný název:

Koho volí Vaši sousedé? (kol.): Prostorové vzorce volebního chování na území Ceska od roku 1920 do roku 2006, jejich zmeny a možné príciny

Autor a popis:

Kostelecký Tomáš, Mikešová Renáta, Poláková Markéta, SLON, 174 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
283 Kč (399 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

Kniha systematicky analyzuje prostorové vzorce výsledků parlamentních voleb na území Česka v meziválečném období a v období 1992 až 2006. Autoři sledují jak změny prostorových vzorců volebního chování voličů v čase, tak jejich souvislosti se vzorci socio-ekonomických a demografických charakteristik populace. Kladou si otázku, zda regionální odlišnosti volebních výsledků jsou pouhým odrazem skutečnosti, že v různých regionech žijí lidé s různým vzděláním, profesí, religiozitou či etnickou příslušností, nebo jsou ve hře ještě další faktory. Hledají odpověď na otázku, zda u některých regionů lze hovořit o regionálně/lokálně specifickém volebním chování, které má tendenci se opakovat v řadě po sobě jdoucích voleb.

Kniha představuje systematickou analýzu prostorových vzorců politických orientací obyvatel a jejich změn v čase. Původní práce tohoto typu u nás dosud nevyšla. Publikace je určena širokému spektru odborníků z různých společenských věd, zejména politologům, sociálním geografům, historikům a sociologům. Je napsána jazykem, který se vyhýbá odbornému slangu, a je tudíž je srozumitelný i pro lidi, kteří výše uvedené obory nestudovali, ale přesto se o volby a volební chování zajímají. Obsahuje velký počet kvalitně zpracovaných, obsahově bohatých, přesto však ilustrativních a čtenářsky srozumitelných map. Každému dává možnost získat přehled o tom, jaké bylo ve sledovaném období volební chování v regionu, kde žije, jak se vyvíjelo v čase a jaké je ve srovnání s jinými regiony.

Byla Praha vždy baštou pravice a Morava vždy levicová?

Proč jsou prostorové vzorce volební podpory křesťanskodemokratických stran v čase tak stabilní, zatímco volební vzorce klasické levice nebo klasické pravice v čase mnohem proměnlivější?

Odráží se v prostorových vzorcích volebních výsledků především skutečnost, že se lidé chovají jako homo economicus, sledující svoje ekonomické zájmy, nebo to někdy neplatí?

Hlasovali za první republiky lidé žijící v pohraničí jinak než ostatní voliči? A jak tomu bylo po roce 1989?
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Koho volí Vaši sousedé? do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Koho volí Vaši sousedé?.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Koho volí Vaši sousedé? (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Koho volí Vaši sousedé? bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Koho volí Vaši sousedé? doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu