Kolíbal-Diviš-Pisařík-Štědrý

Kód: 7437149

Úplný název:

Kolíbal-Diviš-Pisařík-Štědrý (Freisleben Zdeněk, Muchka Ivan Prokop, Nešetřil Jaroslav, Přibáň Jiří): Rozpravy s geometrií / Discourses on Geometry

Autor a popis:

Freisleben Zdeněk, Galerie 1. patro, 98 stran, jazyk - čeština, angličtina, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
437 Kč (590 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Reprezentativní katalog, který je záznamem výstavy „Kolíbal, Diviš, Písařík, Štědrý – Rozpravy s geometrií,“ konané v letohrádku Hvězda.

Jde o srovnání výtvarného projevu čtveřice současných uměleckých osobností konfrontovaných s renesanční architektonickou památkou. V této souvislosti se tak představuje dílo Stanislava Kolíbala, jehož výjimečnost vytvořila v kontextu českého výtvarného umění nový kánon, který obsahuje základní stavební prvky geometrických tvarů. Kontrapunktem ke Kolíbalově klasicky disciplinovanému výrazu je barevnost a abstraktní „ruční geometrie“ energických kompozic Stanislava Diviše a jeho volné citace architektonických prvků. Autorem nedisciplinované abstrakce skládané z nejobyčejnějších a často již použitých předmětů je Petr Písařík. Využívá estetických kánonů modernistické tradice v nových variantách a uměleckých vyjádřeních. Nejmladším z autorů je Karel Štědrý, který konfrontuje již vyzkoušené výtvarné postupy a možnosti transformace geometrických tvarů a forem a tím jim dává nové významy.

Publikace „Kolíbal, Diviš, Písařík, Štědrý – Rozpravy s geometrií“ vychází s průvodními texty kurátora výstavy Zdeňka Freislebena, matematika Jaroslava Nešetřila, filozofa a sociologa Jiřího Přibáně a historika umění a architektury Ivana Prokopa Muchky.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Kolíbal-Diviš-Pisařík-Štědrý do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Kolíbal-Diviš-Pisařík-Štědrý.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Kolíbal-Diviš-Pisařík-Štědrý (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Kolíbal-Diviš-Pisařík-Štědrý bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Kolíbal-Diviš-Pisařík-Štědrý doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Kolíbal-Diviš-Pisařík-Štědrý