Komiksová historie světa III. - Od vzestupu Arábie po renesanci

Kód: 7341220

Úplný název:

Komiksová historie světa III. - Od vzestupu Arábie po renesanci (Gonick Larry): Od vzestupu Arábie po renesanci

Autor a popis:

Gonick Larry, BB ART, 298 stran, jazyk - čeština, 2005

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
433 Kč (590 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 2.11.2016 dopoledne. 
 

Výjimečně vtipná a veskrze neuctivá komiksová projížďka světovými dějinami počínaje zrozením islámu, přes Byzantskou říši a konče italskou renesancí.
Komiksová historie světa kreslíře Larryho Gonicka je unikátní směsicí světových dějin a komiksu. Neustále se pohybuje na pomezí mezi seriózní vědeckou prací a mistrovským dnem populární literatury. Gonick vytvořil po vypravěčské i interpretační stránce mistrovské dno. Jeho chytré ilustrace nám servírují i t;y důležitější poznatky zdánlivě odlehčeným tónem a věrně vyprávějí o lidech a událostech, které utvářely ráz našeho světa.
Třetí díl série nás zavede do středověku v nejrůznějších částech světa. Dojde na vznik a rychlé rozšíření islámu, na západní Afriku a rozkvět transsaharského obchodu, Střední Asii a Byzantskou říši, temný středověk v Evropě a křižáky, mongolské nájezdy, Černou smrt, Osmanskou říši, italskou renesanci a vzestup Španělska završený plavbou Kryštofa Kolumba do Nového světa.
Larry Gonick ve své Komiksové historii vyzdvihuje klíčové dějinné milníky a oprašuje často zapomínané souvislosti. Díky tomu je jeho komiks jednou multikulturní, jindy humanistický, příště zase skeptický a téměř neustále k popukání.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Komiksová historie světa III. - Od vzestupu Arábie po renesanci do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Komiksová historie světa III. - Od vzestupu Arábie po renesanci.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Komiksová historie světa III. - Od vzestupu Arábie po renesanci (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Komiksová historie světa III. - Od vzestupu Arábie po renesanci bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Komiksová historie světa III. - Od vzestupu Arábie po renesanci doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Komiksová historie světa III. - Od vzestupu Arábie po renesanci