Komparativní analýza konfliktů v Acehu a na Východním Timoru

Kód: 7325255

Úplný název:

Komparativní analýza konfliktů v Acehu a na Východním Timoru (Špičanová Lenka):

Autor a popis:

Špičanová Lenka, Centrum pro studium demokracie a kultury (CDK), 221 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
177 Kč (239 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Indonéské souostroví patří z kulturního, etnického a jazykového hlediska k nejpestřejším regionům světa. I z tohoto důvodu se Indonésie dlouhodobě potýká s řadou konfliktů, jež ohrožují její stabilitu a územní integritu. Tato kniha se věnuje dvěma závažným střetům z hlediska intenzity i délky trvání - konfliktu na Východním Timoru a v Acehu. Časově se práce soustředí na období po roce 1945, neopomíjí ovšem ani důležité aspekty koloniální éry, jež ovlivnily základní podmínky náchylné pro vznik konfliktů. Zásadní část textu pak sleduje vývoj v 90. letech 20. století a v demokratizační fázi počínající pádem Suhartova režimu a trvající de facto do současnosti. Kniha je uzavřena rokem 2002, kdy Východní Timor získal nezávislost, resp. rokem 2005, kdy mírová dohoda (prozatím) ukončila konflikt v Acehu. Cílem komparativní analýzy je zejména identifikace a porovnání primárních příčin a spouštěcích mechanismů, které vedly k eskalaci konfliktů, charakteristika jednotlivých fází konfliktů a zhodnocení role vnitřních a vnějších faktorů při jejich řešení.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Komparativní analýza konfliktů v Acehu a na Východním Timoru do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Komparativní analýza konfliktů v Acehu a na Východním Timoru.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Komparativní analýza konfliktů v Acehu a na Východním Timoru (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Komparativní analýza konfliktů v Acehu a na Východním Timoru bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Komparativní analýza konfliktů v Acehu a na Východním Timoru doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Komparativní analýza konfliktů v Acehu a na Východním Timoru