Komunální volby v České republice v roce 2002

Kód: 2103211

Úplný název:

Komunální volby v České republice v roce 2002 (Balík Stanislav):

Autor a popis:

Balík Stanislav, Mezinárodní politologický ústav Masarykovy univerzity, 148 stran, jazyk - čeština, 2003

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
84 Kč (100 Kč)
  / ks  
koupit
 

Komunální politika patří k snad nejvíce opomíjeným tématům politické vědy v českých zemích. Její významný aspekt představují volby, jakožto legitimační okamžik politické reprezentace dané obce. Při analýze voleb docházíme k zajímavým otázkám: Co znamená fenomén nezávislosti ovládající značnou část nejen české komunální sféry? Je to naděje do budoucna představující kýženou vizi rozhodování odborného a nikoli politického? Nebo střet dvou nezávislých kandidátních listin, představujících reprezentaci divadelních ochotníků a fotbalistů, je leckdy mnohem tvrdší než střet místních organizací ODS a KSČM? Při vědomí obtížnosti zodpovězení uvedených otázek se autoři jednotlivých příspěvků pokusili analyzovat komunální volby v ČR, které proběhly 1. a 2. listopadu 2002. Nejprve je v krátké studii představen vývoj komunálního volebního práva v českých zemích. V další kapitole je čtenář uveden do problematiky současného obecního zřízení. Třetí kapitola se rozsáhle zabývá čtyřmi předchozími komunálními volebními akty. Nejrozsáhlejší příspěvek je věnován celkovým volebním výsledkům komunálních voleb v roce 2002. Následuje blok tří případových studií - Štramberk, Nový Jičín a Brno. V závěrečné kapitole jsou předloženy výsledky práce v oblasti mapování povolebních (radničních) koalic v obcích s rozšířenou působností.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Komunální volby v České republice v roce 2002 do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Komunální volby v České republice v roce 2002.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Komunální volby v České republice v roce 2002 (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Komunální volby v České republice v roce 2002 bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Komunální volby v České republice v roce 2002 doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Komunální volby v České republice v roce 2002