Komunikační přístup a učebnice češtiny pro nerodilé mluvčí

Kód: 7308524

Úplný název:

Komunikační přístup a učebnice češtiny pro nerodilé mluvčí (Valková Jarmila):

Autor a popis:

Valková Jarmila, Filozofická fakulta UK v Praze, 148 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
111 Kč (150 Kč)
  / ks  
koupit
 

Práce sleduje hlavní principy komunikačního přístupu k vyučování druhého jazyka s ohledem na jejich základ v přímé orální metodě. Postupy a komponenty obvyklé v komunikačním vyučování jsou popsány v kontrastu s postupy gramatickopřekladové metody.
Záměrem je ukázat zásadní rozdíl mezi přímým a nepřímým způsobem osvojování jazyka a implikace pro povahu komponent učebních materiálů.
Ve výzkumné části práce jsou podrobeny zkoumání vybrané učební materiály, které ztělesňují obecné tendence v současné tvorbě učebnic češtiny pro cizince: a) konsistentní využití gramatickopřekladové metody a pro ni typických výukových komponent, b) výběrové uplatňování gramatickopřekladových strategií spolu s určitými prvky komunikačního přístupu a c) soustavné uplatňování postupů a učebnicových komponent vycházejících z tradice komunikačního přístupu.
Projevy těchto tendencí v současných učebnicích češtiny pro cizince jsou doloženy rozborem vybraných materiálů s využitím pěti metodologicky příznakových parametrů. Těmi jsou využití formálního versus obsahového budujícího principu kapitoly, převaha deduktivního či induktivního postupu, využívání aktivit připravujících ke čtení, způsob zadávání aktivit a povaha gramatických drilů.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Komunikační přístup a učebnice češtiny pro nerodilé mluvčí do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Komunikační přístup a učebnice češtiny pro nerodilé mluvčí.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Komunikační přístup a učebnice češtiny pro nerodilé mluvčí (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Komunikační přístup a učebnice češtiny pro nerodilé mluvčí bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Komunikační přístup a učebnice češtiny pro nerodilé mluvčí doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Cizí jazyky

 
Knihkupectví / Učebnice / Cizí jazyky / Komunikační přístup a učebnice češtiny pro nerodilé mluvčí