Komunistické právo v Československu - kapitoly z dějin bezpráví

Kód: 2104844

Úplný název:

Komunistické právo v Československu - kapitoly z dějin bezpráví (Bobek Michal):

Autor a popis:

Bobek Michal, Mezinárodní politologický ústav Masarykovy univerzity, 1001 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
482 Kč (627 Kč)
  / ks  
koupit
 

Spočíval problém komunistického práva jen v jeho aplikaci konkrétními lidmi popřípadě v jeho dočasném více či méně přímém ovlivňování nedemokratickou politikou anebo v systému jako takovém? Bylo možno očekávat, že když bychom s cinkáním klíčů ještě pár let počkali, dočkali bychom se nakonec přece jen tak dlouho ohlašovaných světlých zítřků? Na jakých hodnotách vlastně bylo komunistické právo založeno? Je něco, čím toto právo přispělo do „světové pokladnice jurisprudence“? Měli bychom se k některým jeho institutům vrátit, respektive, je dobře, že jsme u nich zůstali? Celkem dvacet devět autorů odpovídá na tyto otázky ve třech desítkách příspěvků dělených do čtyř částí. První z nich obsahuje texty zaměřené na obecnější filosofické a historické okolnosti spojené s komunistickým právem. Druhá část nabízí analýzy jednotlivých právních odvětví, hlavních institutů, osobností a vývojových trendů. Třetí část se věnuje rozboru právní úpravy i faktické reality činnosti v nejvýznamnějších právních profesích. Konečně čtvrtá zahrnuje několik osobních vzpomínek na dobu komunistického práva.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Komunistické právo v Československu - kapitoly z dějin bezpráví do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Komunistické právo v Československu - kapitoly z dějin bezpráví.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Komunistické právo v Československu - kapitoly z dějin bezpráví (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Komunistické právo v Československu - kapitoly z dějin bezpráví bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Komunistické právo v Československu - kapitoly z dějin bezpráví doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Komunistické právo v Československu - kapitoly z dějin bezpráví