Koncerty pro housle a orchestr - Mozart, Beethoven, Brahms - CD

Kód: 5401528

Úplný název:

Koncerty pro housle a orchestr - Mozart, Beethoven, Brahms - CD (Různí interpreti):

Autor a popis:

Různí interpreti, SUPRAPHON, 0 stran, jazyk - CZ, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
218 Kč (265 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

V Davidu Oistrachovi se roku 1908 v Oděse narodila jedna z největších houslových legend 20. století. Praha byla po válce (1946) jednou z prvních destinací jeho zahraničních cest; od té doby do 70. let se do ní opakovaně vracel jako houslista i dirigent. Díky technické suverenitě a překrásnému tónu s nenapodobitelnou vřelostí se stal nepřekonatelným interpretem velkých romantických koncertů. Příkladem může sloužit technicky velmi obtížný Brahmsův koncert D dur natočený v Praze s Českou filharmonií a A. Pedrottim. Ale skutečné mistrovství se často prokáže na zdánlivě jednoduchém klasicistním repertoáru; průzračná struktura a přímočará melodika vyžaduje od interpreta stylovou čistotou a vyrovnanost a kulturu tónu. Právě těmito devizami se vyznačuje Oistrachova nahrávka třetího Mozartovakoncertu i Beethovenovy Romance op. 50, kterou s Karlem Ančerlem a Českou filharmonií pořídil roku 1954 již jako virtuos světového renomé. Pro účely tohoto vydání legendárních nahrávek byly snímkynově remasterovány z původních pásů.

Nezapomenutelný Oistrachův Brahms, Beethoven a Mozart s citlivě oprášeným zvukem!
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Koncerty pro housle a orchestr - Mozart, Beethoven, Brahms - CD do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Koncerty pro housle a orchestr - Mozart, Beethoven, Brahms - CD.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Koncerty pro housle a orchestr - Mozart, Beethoven, Brahms - CD (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Koncerty pro housle a orchestr - Mozart, Beethoven, Brahms - CD bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Koncerty pro housle a orchestr - Mozart, Beethoven, Brahms - CD doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Hudba

 
Knihkupectví / Hudba / Koncerty pro housle a orchestr - Mozart, Beethoven, Brahms - CD