Konstruktér vzpomíná... Jak v Plzni vzniklo 200 závodních aut a motocyklů

Kód: 2475575

Úplný název:

Konstruktér vzpomíná... Jak v Plzni vzniklo 200 závodních aut a motocyklů (Pauer Václav):

Autor a popis:

Pauer Václav, Grada, 144 stran, jazyk - CZ, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
255 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.5.2016 dopoledne. 
 

Konstruktér Václav Pauer v úvodu knihy vzpomíná na svoji nedobrovolnou praxi v plzeňské Škodovce, kde byl za války totálně nasazen, na studia na ČVUT v Praze, i jeho působení jako asistenta na Vysoké škole strojní a elektrotechnické v Plzni. Své vyprávění věnuje i spolupráci s jezdci Šustou, Zachem a stájí Doležal-Pták. Podstatnou část však tvoří vzpomínky na jeho působení v Metalexu, kde pracoval nejprve externě a později nastoupil nastálo a zůstal až do svého odchodu do důchodu v roce 1989. Autor si je vědom, že s postupem času mohou být vzpomínky zkresleny, ale jak sám říká, hleděl se jich vyvarovat. Podrobné záznamy, které si tehdy vedl, pomohly uvést na pravou míru hodnocení některých událostí, které byly často od počátku úmyslně zkreslovány.

Poznámky zároveň napomohly zmapovat nezlomné úsilí a neutuchající vynalézavost konstruktérů i jezdců, kteří se pod křídly Metalexu sešli. Tato parta nadšenců dokázala přivést na svět řadu pozoruhodných technických řešení závodních automobilů a motocyklů, které měly na svoji dobu velmi vysokou konstrukční úroveň i dokonalé zpracování. Kniha je doplněná 250 unikátními fotografiemi, ze zkušebních i závodních okruhů, výroby a dílen, momentek ze závodů a mnoha dalších, ve valné většině poprvé publikované.


 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Konstruktér vzpomíná... Jak v Plzni vzniklo 200 závodních aut a motocyklů do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Konstruktér vzpomíná... Jak v Plzni vzniklo 200 závodních aut a motocyklů.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Konstruktér vzpomíná... Jak v Plzni vzniklo 200 závodních aut a motocyklů (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Konstruktér vzpomíná... Jak v Plzni vzniklo 200 závodních aut a motocyklů bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Konstruktér vzpomíná... Jak v Plzni vzniklo 200 závodních aut a motocyklů doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Věda a technika

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Věda a technika / Konstruktér vzpomíná... Jak v Plzni vzniklo 200 závodních aut a motocyklů