Korupce jako parazit - Návod, jak ji porazit

Kód: 8705000

Úplný název:

Korupce jako parazit - Návod, jak ji porazit (Vondráček Ondřej, Havrda Marek): Návod, jak ji porazit

Autor a popis:

Vondráček Ondřej, Havrda Marek, Sport-Press, 126 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
132 Kč (188 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

S korupcí se v poslední době doslova roztrhl pytel. Téměř není dne, aby média neinformovala o nové korupční kauze. Korupce v naší společnosti je hmatatelným a viditelným problémem. Společenskou reakcí na nebývalé rozmnožení korupce je boj proti korupci. I když protikorupční odpor občanů není bezmocný a bludný, jak se snaží někteří namluvit, v řadě případů je jeho výsledkem pouze mediální rozhořčení nad stavem společnosti, nikoli řešení problému korupce.
Proto přichází tato kniha, která konkrétní řešení problému korupce nabízí. Vychází z přesvědčení, že nejúčinnější způsobem jak odstranit korupci, je předcházet jejímu vzniku - nejlepší je, když ke korupci vůbec nedojde. Předcházet korupci znamená snižovat korupční příležitosti. Lépe zjistíme, kdo z pokladničky vybral více peněz, než měl, když o všech výběrech budou existovat přesné záznamy potvrzené pokladníkem, než když si každý kdykoliv vezme, kolik právě potřebuje.
Snižovat korupční příležitosti lze dvojím způsobem: přijímáním preventivních systémových opatření a aktivním kontrolním občanským přístupem. První část knihy vysvětluje, co je korupce a kde se vzala. Zároveň se snaží představit kontext, v jakém se korupce odehrává. Na projevy korupce v klíčových oblastech veřejného života nabízí druhá část jedenadvacet konkrétních řešení, jak korupčním příležitostem předcházet nebo je alespoň omezit. Třetí část přináší praktický návod, jak může každý občan aktivním přístupem učinit něco proti korupci, aniž by musel opustit pohodlí svého obývacího pokoje.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Korupce jako parazit - Návod, jak ji porazit do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Korupce jako parazit - Návod, jak ji porazit .
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Korupce jako parazit - Návod, jak ji porazit (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Korupce jako parazit - Návod, jak ji porazit bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Korupce jako parazit - Návod, jak ji porazit doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Korupce jako parazit - Návod, jak ji porazit