Krajina jako antropologická čítanka

Kód: 7476039

Úplný název:

Krajina jako antropologická čítanka (Blažková Tereza, Červinková Petra):

Autor a popis:

Blažková Tereza, Togga, 326 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
215 Kč (290 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 2.11.2016 dopoledne. 
 

Kolektivní monografie „Krajina jako antropologická čítanka“ obsahuje patnáct odborných studií věnovaných problematice krajiny. Na krajinu jednotlivé příspěvky nahlížejí z různých úhlů, které spojuje jednotný antropologický diskurs. Ústředním tématem je vztah člověka a krajiny. Knihu tvoří příspěvky antropologů, urbanistů, etnologů, architektů a historiků, které doplňuje stať archeologická.
Autoři vybraných textů prezentují jednotlivá témata na základě různých metodologických a teoretických přístupů v rámci sociální a kulturní antropologie.
Vedle úvodních textů obsahuje kniha specializované studie, které jsou rozděleny do čtyř okruhů – částí knihy. Kniha je druhým svazkem edice STEAM.

Autoři: Tereza Blažková, Pavel Bolina, Tomáš Boukal, Petra Červinková, Hana Daňková, Petr Gibas, Milan Hlinomaz, Martin Charvát, Josef Kadeřábek, Tomáš Klimek, Václav Kozina, Milan Kuchařík, Robert Kulmiński, Karolína Pauknerová, Zuzana Skořepová, Miloš Sládek, Lukáš Vacek, Martin Veselý, Jan Vtípil

O edici: Steam, anglicky pára, parní nebo třeba také plnou parou vpřed. Všechny uvedené významy splňují představy nakladatele i editorů o charakteru a smyslu nové edice odborné literatury. Budeme usilovat o to, aby edice Steam sloužila k publikaci odborných prací o „věku páry“ a „věku parních strojů“. Tedy o době průmyslové revoluce, industrializace a v nejširším slova smyslu o věku komplexní modernizace. O dlouhých desetiletích 2. poloviny 18., 19. a prvé poloviny 20. století, kdy byly pokládány základy moderní městské industriální civilizace. Civilizace, v níž žijeme dodnes, na kterou jsme hrdí, ale s níž si také někdy nevíme rady. Takže: plnou parou vpřed!
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Krajina jako antropologická čítanka do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Krajina jako antropologická čítanka.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Krajina jako antropologická čítanka (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Krajina jako antropologická čítanka bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Krajina jako antropologická čítanka doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Krajina jako antropologická čítanka