Královna Kristýna - Pohnuté osudy švédské panovnice

Kód: 2490731

Úplný název:

Královna Kristýna - Pohnuté osudy švédské panovnice (Buckleyová Veronica):

Autor a popis:

Buckleyová Veronica, Ikar, 400 stran, jazyk - CZ, 2006

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
214 Kč (267 Kč)
  / ks  
koupit
 

Švédská královna Kristýna patří k nejzajímavějším a také nejkontroverznějším panovnicím evropských dějin. Její příběh je znám hlavně v romantizované podobě, která posloužila jako námět i ke slavnému filmu, ovšem skutečnost byla mnohem zajímavější. Kristýna, která od mládí tvrdila, že se nikdy neprovdá (hodně se spekuluje o její homosexualitě), trpěla zdravotními potížemi, a proto věděla, že Švédsku nedá dědice trůnu. Několik let připravovala svou abdikaci. Po ní opustila Švédsko, vzdala se luteránství a přešla na katolickou víru. Vydala se do Říma, kde žila jako papežova chráněnkyně, rozhodně však nevedla tichý život v ústraní. Přestože už nebyla královnou, stále chtěla hrát významnou roli v evropské politice, jeden čas připravovala s Francouzi převzetí neapolského trůnu, a po smrti svého nástupce dokonce zvažovala, že se vrátí na švédský trůn. Zdařilý životopis z pera britské autorky se čte jako dobrodružný příběh, zasazený do barvitého doby 17. století.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Královna Kristýna - Pohnuté osudy švédské panovnice do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Královna Kristýna - Pohnuté osudy švédské panovnice.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Královna Kristýna - Pohnuté osudy švédské panovnice (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Královna Kristýna - Pohnuté osudy švédské panovnice bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Královna Kristýna - Pohnuté osudy švédské panovnice doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Osobnosti a osudy

 
Knihkupectví / Historie / Osobnosti a osudy / Královna Kristýna - Pohnuté osudy švédské panovnice