Královské dílo za Jiřího z Poděbrad a dynastie Jagellonců

Kód: 7422245

Úplný název:

Královské dílo za Jiřího z Poděbrad a dynastie Jagellonců (Kuthan Jiří): Díl druhý - Mesta, církev, korunní zeme

Autor a popis:

Kuthan Jiří, NLN - Nakladatelství Lidové noviny, 816 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
1 183 Kč (1 599 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Druhý díl knihy Královské dílo za Jiřího z Poděbrad a dynastie Jagellonců – města, církev, korunní země, je věnován stavbám a uměleckým dílům této doby (od počátku druhé poloviny 15. do začátku druhé čtvrtiny 16. století), která vznikla ve městech, na církevní půdě a ve vedlejších zemích České koruny - ve Slezsku a v Horní Lužici.

Před Jiřím z Poděbrad a poté i Vladislavem a Ludvíkem Jagellonským stály nelehké úkoly při obnově vnitřní stability Českého království po husitských válkách. Přes to se na poli architektury a umělecké tvorby setkáváme s překvapivě bohatým a různorodým děním. Z této doby pochází tak vynikající monumenty, jako jsou velké části chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře či kostel Nanebevzetí Panny Marie v Mostě. Mnohé další kostely, které byly středobodem měst a výraznou součástí jejich panoramatu, byly přestavovány, jiné nově budovány. Kromě kostelů města v této době stavěla či zesilovala opevnění, jehož součástí byly reprezentativní brány. Vyrůstaly či přestavovaly se radnice, které byly sídlem městské správy - v Praze, Táboře a ve slezské Vratislavi se v nich dochovaly velké slavnostními sály. Znovu se začala rozvíjet objednavatelská činnost církevních institucí a hodnostářů. Zvláštní pozornost je věnována uměleckým památkám ve Slezsku a v Lužici. V tomto svazku jsou prezentována nejen místa a díla známá, ale i mnohé, co neprávem stálo stranou zájmu a pozornosti
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Královské dílo za Jiřího z Poděbrad a dynastie Jagellonců do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Královské dílo za Jiřího z Poděbrad a dynastie Jagellonců.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Královské dílo za Jiřího z Poděbrad a dynastie Jagellonců (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Královské dílo za Jiřího z Poděbrad a dynastie Jagellonců bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Královské dílo za Jiřího z Poděbrad a dynastie Jagellonců doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Osobnosti a osudy

 
Knihkupectví / Historie / Osobnosti a osudy / Královské dílo za Jiřího z Poděbrad a dynastie Jagellonců