Království motivů. Motivická analýza románů Milana Kundery

Kód: 9029124

Úplný název:

Království motivů. Motivická analýza románů Milana Kundery (Češka Jakub):

Autor a popis:

Češka Jakub, Togga, 216 stran, jazyk - čeština, 2005

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
184 Kč (249 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 1.11.2016 dopoledne. 
 

Kniha přináší metodologicky zcela nový pohled na Kunderovu románovou tvorbu: vyhýbá se jak přebírání a dovysvětlování interpretací, které svým dílům přisuzuje Kundera sám, tak i používání Kunderových próz pro ilustraci sdělení, že ta či ona teorie funguje i na jeho díla. Češkův přístup je založen na důsledné motivické analýze, při níž z jednotlivých motivů vystupují více či méně souvislé trsy a celky ustálených významových spojení. Práce ukazuje, jak je Kunderův románový svět ustálen kolem několika centrálních témat, ale zároveň jak tato témata procházejí v průběhu jeho vývoje zajímavými posuny a transformacemi a nabývají rozdílných významů právě tím, že je možné je vnímat jako variace motivů vytvořených už v dílech předchozích. Takto směřující interpretace nabízí vhled do Kunderova psaní, který je zcela odlišný od dosavadních psychologizujících či popisně výkladových monografií.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Království motivů. Motivická analýza románů Milana Kundery do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Království motivů. Motivická analýza románů Milana Kundery.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Království motivů. Motivická analýza románů Milana Kundery (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Království motivů. Motivická analýza románů Milana Kundery bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Království motivů. Motivická analýza románů Milana Kundery doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Království motivů. Motivická analýza románů Milana Kundery