Kreativní průmysly - příležitost pro novou ekonomiku

Kód: 7008274

Úplný název:

Kreativní průmysly - příležitost pro novou ekonomiku (Bednář Pavel, Cikánek Martin, Jaurová Zora, Lehečková Eva, Žáková Eva):

Autor a popis:

Bednář Pavel, Divadelní ústav, 165 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
252 Kč (340 Kč)
  / ks  
koupit
 

Nové, rozšířené a revidované vydání publikace Kreativní průmysly - příležitost pro novou ekonomiku II se věnuje fenoménu kreativních průmyslů a kreativní ekonomiky. Nabízí čtenářům - kromě náhledu do historického vývoje konceptu od druhé světové války po současnost - základní přehled o obsahovém vymezení a užívání konceptu v politické praxi včetně popisu vztahu mezi tržními odvětvími kreativních průmyslů a nekomerčním uměním, podporovaným z veřejných rozpočtů.
Toto vydání, kromě revidovaného textu autora Martina Cikánka, přináší i čtyři nové kapitoly. Autorka první kapitoly Eva Žáková nabízí základní charakteristiku stavu jednotlivých odvětví řazených do konceptu kreativních průmyslů v České republice. Další kapitola Evy Lehečkové je lingvistickou analýzou terminologie: zaměřuje se na ústřední termín kulturní a kreativní průmysly a jeho varianty a poukazuje na jazykové rysy ovlivňující jejich užívání. Rozšířené vydání dále nabízí text Zory Jaurové na téma kreativních měst, jejich atributů, historii i způsobu hodnocení a studii Pavla Bednáře na téma kreativních klastrů.
Kniha je určena pro akademickou sféru i pro samotné představitele kulturních a kreativních oblastí. Zároveň může posloužit jako vhodné argumentační východisko pro zástupce orgánů státní správy a samosprávy, kteří jsou odpovědní za vytváření strategií a realizaci konkrétních podpůrných opatření v oblasti kultury i v dalších oblastech, jakými jsou oblasti podnikání či vzdělávání.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Kreativní průmysly - příležitost pro novou ekonomiku do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Kreativní průmysly - příležitost pro novou ekonomiku.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Kreativní průmysly - příležitost pro novou ekonomiku (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Kreativní průmysly - příležitost pro novou ekonomiku bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Kreativní průmysly - příležitost pro novou ekonomiku doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Kreativní průmysly - příležitost pro novou ekonomiku