Křídla ve větru - Inspirativní příběh o ženě, která se rozhodla změnit svět

Kód: 2492937

Úplný název:

Křídla ve větru - Inspirativní příběh o ženě, která se rozhodla změnit svět (Monk Kidd Sue):

Autor a popis:

Monk Kidd Sue, Ikar, 384 stran, jazyk - CZ, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
287 Kč (359 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

Sarah Grimkéová, děvče z významné rodiny, oplývá nenasytným intelektem a buřičskými názory. Již od útlého věku tuší, že je předurčená pro něco velkého, ale brání jí v tom konvence omezující ženy na začátku devatenáctého století. Na své jedenácté narozeniny v roce 1803 dostane od rodičů do vlastnictví černošskou hospodyni Hetty zvanou Drobek. Sarah se otroctví protiví a Drobka by nejraději vůbec nepřijala a darovala jí svobodu. Něco takého bylo ale v oněch časech nemyslitelné. „Otroctví je náš životní styl,“ říkávala jí matka, „smiř se s tím.“ Osudy Hetty a Sarah Grimkéové se tak navždy spojí a čtenář sleduje třicet pět let jejich společného života naplněného touhou po svobodě a spravedlnosti. Zničené naděje, zradu, neopětovanou lásku a společenské vyhoštění, to všechno musí Sarah přetrpět, dokud si nenajde místo po boku své nebojácné mladší sestry Angeliny, bojovnice za ženská práva a zrušení otroctví. Jejich odhodlání proslaví sestry v dalekém okolí. Sue Monk Kiddová se při psaní románu Křídla ve větru inspirovala historickou postavou Sarah Grimkéové a prostřednictvím skutečných i fiktivních postav mistrovsky vykreslila jedno z nejbolestnějších období amerických dějin.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Křídla ve větru - Inspirativní příběh o ženě, která se rozhodla změnit svět do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Křídla ve větru - Inspirativní příběh o ženě, která se rozhodla změnit svět.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Křídla ve větru - Inspirativní příběh o ženě, která se rozhodla změnit svět (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Křídla ve větru - Inspirativní příběh o ženě, která se rozhodla změnit svět bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Křídla ve větru - Inspirativní příběh o ženě, která se rozhodla změnit svět doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Světová současná literatura

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Světová literatura / Světová současná literatura / Křídla ve větru - Inspirativní příběh o ženě, která se rozhodla změnit svět