Kristina Vavřincova - CDmp3 (Čte Hana Kofránková)

Kód: 3608852

Úplný název:

Kristina Vavřincova - CDmp3 (Čte Hana Kofránková) (Undsetová Sigrid): Cte Hana Kofránkováradiose

Autor a popis:

Undsetová Sigrid, Radioservis, 0 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
236 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2016 dopoledne. 
 

Příběh velké tragické lásky a duchovní pouti ze středověkého Norska. Autorka za tento třídílný román získala roku 1928 Nobelovu cenu za literaturu.

ZPRÁVA O HLEDÁNÍ SPÁSY LIDSKÉ DUŠE

Kristina Vavřincova je příběhem velké tragické lásky a duchovní pouti. Autorka zpočátku sleduje život zemanské dcerky z norských hor od dívčích let do sňatku s okouzlujícím, ale lehkomyslným rytířem Erlendem. Pro tuto lásku se Kristina odváží vzepřít i otci, což byla v tehdejší patriarchální, feudální a nábožensky přísné společnosti opovážlivost pro současníka téměř nepředstavitelná. Děj se odehrává v Norsku 14. století, kde rodinné vztahy a křesťanská morálka jsou základními hodnotami. S drahým mužem se pak Kristina stává paní na panském dvorci uprostřed otevřeného kraje při Nidarosu (dnes Trondheimu), středu tehdejšího duchovního i mocenského života. Přesto ale není šťastná. Třebaže svou pílí změní zanedbané Husaby v kvetoucí hospodářství a vrátí Erlendovu sídlu někdejší čest, třebaže porodí sedm synů a třebaže si získává úctu a přízeň — a nakonec i odpuštění rodičů, nedovede Erlendovi zapomenout příkoří, které jí kdysi připravil. Stále se v ní sváří láska k manželovi a víra v Boha; je přesvědčená, že od ní Bůh čekal něco jiného, zpočátku však neví přesně „co“ a trýzní se výčitkami, jak hanebně se zachovala při svém zápasu o Erlenda k těm, kdo ji milují nejvíce. Postupem času Kristina, která vyrůstala v bezpečí své rodiny, dospěje v sebevědomou osobnost schopnou svobodných rozhodnutí i obětí, ale její láska je vzpurná, hrdá a vlastně sobecká a cesta k tomu, aby se přetavila v lásku smírnou a pokornou, je velice dlouhá a nevyzpytatelná. V románu nechybí pohled do hierarchie tehdejší společnosti ani historicky přesné popisy, jsme „svědky“ sněmů, náboženských poutí i pohanských „rituálů“, stojíme blízko trestu smrti, vnímáme sílu přátelství a rytířského slova.

Délka 8 hod. 54 min.

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Kristina Vavřincova - CDmp3 (Čte Hana Kofránková) do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Kristina Vavřincova - CDmp3 (Čte Hana Kofránková).
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Kristina Vavřincova - CDmp3 (Čte Hana Kofránková) (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Kristina Vavřincova - CDmp3 (Čte Hana Kofránková) bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Kristina Vavřincova - CDmp3 (Čte Hana Kofránková) doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Audioknihy

 
Knihkupectví / Audioknihy / Kristina Vavřincova - CDmp3 (Čte Hana Kofránková)