Kritérium obvyklého pobytu v mezinárodním právu soukromém

Kód: 8757684

Úplný název:

Kritérium obvyklého pobytu v mezinárodním právu soukromém (Pffeifer Magdalena): podle úpravy závazku v novém obcanském zákoníku

Autor a popis:

Pffeifer Magdalena, Leges, 192 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
283 Kč (360 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 1.11.2016 dopoledne. 
 

Publikace se zabývá pojmem obvyklého pobytu, jedním ze základních institutů mezinárodního práva soukromého. Pojem obvyklého pobytu se stále častěji objevuje v moderních pramenech mezinárodního práva soukromého, jak v kolizních normách, tak i v normách mezinárodního civilního procesního práva. Je nejfrekventovanějším hraničním určovatelem v mezinárodních smlouvách, v unijních nařízeních a nově i v české rekodifikované úpravě mezinárodního práva soukromého. Až na výjimky však neexistuje jeho jasná definice, jeho výklad a vymezení jsou tak přenechány judikatuře a odborné literatuře.
Publikace přináší podrobnou analýzu obsahových složek pojmu obvyklého pobytu a kritérií, ze kterých je třeba při zjišťování založení obvyklého pobytu v praxi vycházet.
V českém právním prostředí se jedná o první publikaci, která se podrobně zabývá výkladem pojmu obvyklého pobytu, problematikou, která je dnes v praxi českého právníka velmi aktuální.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Kritérium obvyklého pobytu v mezinárodním právu soukromém do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Kritérium obvyklého pobytu v mezinárodním právu soukromém.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Kritérium obvyklého pobytu v mezinárodním právu soukromém (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Kritérium obvyklého pobytu v mezinárodním právu soukromém bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Kritérium obvyklého pobytu v mezinárodním právu soukromém doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Kritérium obvyklého pobytu v mezinárodním právu soukromém