Kritické stavy

Kód: 7262763

Úplný název:

Kritické stavy (Kazda Antonín):

Autor a popis:

Kazda Antonín, Galén, 346 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
693 Kč (900 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kniha je věnována patobiochemii a patofyziologii metabolismu, vnitřního prostředí a orgánových funkcí nemocných v kritických stavech i vyžadujících intenzivní péči. I když se snaží vyčerpat všechny dostupné informace, nezachází do zbytečných podrobností. Proto je vhodná jako příručka ke konzultaci denních problémů intenzivní medicíny i jako učebnice před atestacemi pro anesteziology i lékaře interních a chirurgických oborů.
Témata, kterými se zabývá, jsou následující: poruchy vodního a iontového metabolismu a jejich úprava, acidobazická rovnováha, laboratorní diagnostika nutričního stavu, stopové prvky a vitaminy.
Zvláštní pozornost je věnována metabolické odpovědi na trauma a sepsi, ke které se vrací více kapitol z různých hledisek stejně jako k nálezům markerů zánětu a jejich interpretaci. Výraznou část monografie tvoří kapitoly o orgánových dysfunkcích, ať už jde o funkce renální, respirační či hemokoagulaci. Samostatné kapitoly jsou věnovány akutním stavům v porodnictví, maligní hypertermii, paliativní péči i bezprostřednímu a dlouhodobému období po kritických stavech.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Kritické stavy do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Kritické stavy.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Kritické stavy (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Kritické stavy bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Kritické stavy doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdravotnictví