Krizová připravenost firmy

Kód: 7357983

Úplný název:

Krizová připravenost firmy (Antušák Emil):

Autor a popis:

Antušák Emil, Wolters Kluwer, 184 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
321 Kč (382 Kč)
  / ks  
koupit
 

 

Krizová připravenost firmy se doposud často chápe jako vnitřní záležitost organizace vztahující se zejména ke stavu „ošetřování“ vnitřních (podnikatelských) hrozeb. V širším kontextu a z hlediska soudobých požadavků je však třeba krizovou připravenost organizace chápat více komplexněji – jako soubor organizačních, metodických a materiálně technických opatření, prováděných nejčastěji vedením organizace v souladu s platnými legislativními normami, krizovým plánem organizace a aktuálním stavem krizového okolí organizace.

V první části publikace autor definuje termín „krizová připravenost“, analyzuje podstatu, proces tvorby a obsah strategie řízení krizí, rozebírá a předkládá čtenáři komplex krizové dokumentace, kterou firmy potřebují pro zajišťování krizové připravenosti, analyzuje jednotlivé kroky komplexního integrovaného systému řízení rizik a systému řízení krizí. Zabývá se problematikou infrastruktury, potřebné pro zvládání krizových jevů.

Ve druhé části publikace autor ukazuje na význam vysoké úrovně odborné připravenosti personálu firmy (krizové gramotnosti manažerů a ostatních zaměstnanců) a popisuje možné metody a způsoby přípravy zaměstnanců. Důraz je kladen na přípravu dokumentace a způsobu provedení „cvičení krizového managementu“. Věnuje se také otázce psychické a stresové odolnosti zaměstnanců, jakožto faktoru, bez kterého nelze úspěšně zdolávat různé krizové jevy a krizové situace.

V publikaci najdou potřebné informace jak manažeři v podnikové sféře, tak studenti vysokých škol zaměřených na management. Seznámení se s obsahem knihy bude užitečné i pro pracovníky orgánů veřejné správy (orgánů krizového řízení) a v neposlední řadě i pro širokou veřejnost.

 
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Krizová připravenost firmy do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Krizová připravenost firmy.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Krizová připravenost firmy (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Krizová připravenost firmy bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Krizová připravenost firmy doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Krizová připravenost firmy