Krocení bohů Náboženství a demokracie na třech kontinentech (Edice 21. století)

Kód: 2002040

Úplný název:

Krocení bohů Náboženství a demokracie na třech kontinentech (Edice 21. století) (Buruma Ian): Náboženství a demokracie na trech kontinentech

Autor a popis:

Buruma Ian, Academia, 124 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
185 Kč (265 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 2.11.2016 dopoledne. 
 

Novinář a profesor na Bard University Ian Buruma (Vražda v Amsterodamu) přispívá v této knize do diskuse o místu organizovaného náboženství ve veřejné sféře politickými a kulturními analýzami ze Spojených států, Evropy a Asie. Zkoumá dějiny vztahů církve a státu v USA a Evropě, úlohu náboženství v politice Číny a Japonska a rostoucí vliv islámu v současné Evropě a pokouší se rozřešit, jak byla v různých kulturách demokracie tímto napětím (mezi náboženskou a světskou autoritou) zasažena. V jednom ze svých provokativních výzkumů se dotýká sekulárních, liberálních Evropanů, z nichž někteří dnes nacházejí v boji proti islámu společnou řeč s konzervativci z obavy, že kvůli němu dojde ke snížení progresivních zisků posledních desetiletí. Buruma se rozchází s teokraty i striktními sekularisty a na příkladu Martina Luthera Kinga mladšího místo toho dokazuje, že projevy náboženských názorů v politice jsou legitimní, pokud tyto názory utvářejí postoje, jež podléhají rozumu. Díky Burumově bystrosti a umírněnosti se jedná o nejvíce informativní úvod do systému oteplování vztahů mezi náboženstvím a státem v moderní době.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Krocení bohů Náboženství a demokracie na třech kontinentech (Edice 21. století) do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Krocení bohů Náboženství a demokracie na třech kontinentech (Edice 21. století).
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Krocení bohů Náboženství a demokracie na třech kontinentech (Edice 21. století) (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Krocení bohů Náboženství a demokracie na třech kontinentech (Edice 21. století) bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Krocení bohů Náboženství a demokracie na třech kontinentech (Edice 21. století) doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Ezoterika

 
Knihkupectví / Duše a tělo / Ezoterika / Krocení bohů Náboženství a demokracie na třech kontinentech (Edice 21. století)