Kulturní, duchovní a etnické kořeny Ruska III. Portréty

Kód: 8681843

Úplný název:

Kulturní, duchovní a etnické kořeny Ruska III. Portréty (Drápelová Pavla Gkantzios, Nykl Hanuš, Příhoda Marek, Sládek Karel, Téra Michal):

Autor a popis:

Drápelová Pavla Gkantzios, Pavel Mervart, 280 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
199 Kč (269 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

Kolektivní monografie Kulturní, duchovní a etnické kořeny Ruska III: portréty je zaměřena na osobnosti východoevropských dějin: autoři vycházejí z předpokladu, že pojmy dějiny, kultura nebo národ neoživují a nenaplňují procesy, ale životy lidí, kteří svým myšlením i činy vytvářejí obraz své epochy a jsou články v živém řetězci, jenž ústí až do naší současnosti. Proto jsou v této publikaci dějiny a kultura Ruska a východní Evropy vůbec představeny prostřednictvím konkrétních postav: kněžny Olgy, která jako první z ruských vládců přijala křest, knížete Vladimíra Monomacha, s nímž je spojeno vrcholné období v dějinách kyjevské Rusi, mnicha Filofeje, autora myšlenky o Třetím Římu, Alexandra Stěpanoviče Chomjakova, otce-zakladatele myšlenkového proudu slavjanofilství a významného filozofa, básníka a mystika Vladimíra Sergejeviče Solovjova. Snad těchto pět portrétů poslouží k lepšímu pochopení kulturního vývoje ve východní Evropě, poskytne možnost orientovat se v prostoru, jenž je pro nás v mnoha ohledech blízký i exotický, a rozbije předsudky a mýty, které právě v našem prostředí nacházejí velmi často živnou půdu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Kulturní, duchovní a etnické kořeny Ruska III. Portréty do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Kulturní, duchovní a etnické kořeny Ruska III. Portréty.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Kulturní, duchovní a etnické kořeny Ruska III. Portréty (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Kulturní, duchovní a etnické kořeny Ruska III. Portréty bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Kulturní, duchovní a etnické kořeny Ruska III. Portréty doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Kulturní, duchovní a etnické kořeny Ruska III. Portréty