Kup si bicí!

Kód: 4290062

Úplný název:

Kup si bicí! (Slíva Jiří):

Autor a popis:

Slíva Jiří, Galén, 0 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
228 Kč (290 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

Jiří Slíva, český výtvarník a básník, se věnuje převážně kreslenému humoru, litografii a knižní ilustraci. V 60. letech bubnoval v plzeňské beatové skupině The Spiders a v letech 1971–1972 v triu Petra Skoumala v pražském Činoherním klubu. V první polovině 70. let vystupoval se svými písničkami a absurdními básničkami na koncertech písničkářů ze sdružení Šafrán, později jako host dvojice Burian a Dědeček. S písní Matiné dokonce získal cenu v jednom ročníku „šafránské“ soutěže O ptáka Noha. Od roku 1979 se živí jako kreslíř, ilustrátor a grafik a hudbě se věnuje spíše amatérsky, například jako člen Grafičanky, hudebního sdružení českých grafiků.
Po necelých čtyřiceti letech natočil Jiří Slíva svůj dávný repertoár na album Kup si bicí! a doplnil ho několika novými písněmi. Hudební produkce se ujal Marek Doubrava a ve studiu Ondřeje Ježka se při natáčení sešli přední jazzoví muzikanti, například klavírista Karel Růžička a kytarista Adam Tvrdý, ale i Miroslav Kořínek ze Studia Ypsilon, dívčí část souboru Doubravánek a mnozí další.
Písničky Jiřího Slívy se nevejdou beze zbytku do žádné stylové krabičky a jejich nejpřesnější žánrové označení je blues and dada and jazz and rock´n´roll.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Kup si bicí! do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Kup si bicí!.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Kup si bicí! (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Kup si bicí! bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Kup si bicí! doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Hudba

 
Knihkupectví / Hudba / Kup si bicí!