Kursk Německý pohled

Kód: 7217821

Úplný název:

Kursk Německý pohled (Newton Steven H.):

Autor a popis:

Newton Steven H., JOTA, 540 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
78 Kč (98 Kč)
  / ks  
koupit
 

Přímá svědectví německých nejvyšších velitelů o největší tankové bitvě všech dob

Nové materiály a objevy, provokující závěry o operaci, která znamenala konec poslední šance německého wehrmachtu zvítězit v ruských stepích.

Bitva u Kursku byla vybojována v létě roku 1943 a představovala jeden ze zlomových bodů druhé světové války. Je známá jako operace Citadela a bojů v ní se zúčastnilo dohromady celkem šest tisíc ruských a německých obrněných vozidel.

„Největší tankovou bitvu všech dob“ u Prochorovky, kde se střetl II. SS pancéřový sbor a 5. gardová tanková armáda, studují vojenští historikové už téměř sedmdesát let, ještě pořád ale zůstává mnoho otázek nezodpovězených. Znamenaly Hitlerovy odklady zahájení operace skutečně hlavní ránu německým vyhlídkám na úspěch? Učinil velitel německé 4. pancéřové armády Hoth zásadní chybu v tom, že odklonil svoje tanky směrem na Prochorovku? Byly nové německé tanky Panther skutečně tak nespolehlivé, že se bitvy neměly vůbec zúčastnit?

Kniha Kursk. Z německého pohledu se vyjadřuje k mnohým živě diskutovaným tématům a otázkám spjatým s bitvou. Obsahuje jedenáct pojednání, která k tomuto tématu vypracovali přímí němečtí účastníci — vysocí důstojníci wehrmachtu a luftwaffe — a jež byla vypracována v rámci poválečného historického programu U.S. Army. Steven H. Newton knihu doprovodil poznámkami a sám napsal čtyři studie, které se objevným způsobem vyjadřují k nejkontroverznějším otázkám střetnutí. Kniha takto představuje detailní analýzu bitvy z německého úhlu pohledu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Kursk Německý pohled do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Kursk Německý pohled.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Kursk Německý pohled (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Kursk Německý pohled bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Kursk Německý pohled doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu