Kůzlátka

Kód: 2621045

Úplný název:

Kůzlátka (Blažková Jaroslava, Rázusová-Martáková Mária): Pohádka o kuzlátkách, ale poslušných a Pohádka o kuzlátkách, ale neposlušných

Autor a popis:

Blažková Jaroslava, Rázusová-Martáková Mária, Portal, 48 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
190 Kč (249 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

Dvě pohádky o kůzlátkách spojené do jedné knihy: „Rozprávka o kozliatkach, ale poslušných“ a „Rozprávka o kozliatkach, ale neposlušných“.

Známou pohádku o neposlušných kůzlátkách převyprávěla Mária Rázusová-Martáková, Jaroslava Blažková vymyslela pohádku o poslušných kůzlátkách, která se hloupému vlkovi vysmějí, a za jejich poslušnost se jim dostane zasloužené odměny. Obě pohádky jsou filigránsky spojené do jednoho svazku, který lze číst z obou stran. Půvab knížky podtrhují osobité ilustrace vynikajícího slovenského ilustrátora Vladimíra Krále.

Mária Rázusová-Martáková (1905 – 1964) byla slovenská básnířka, dramatička, překladatelka a autorka literatury pro děti a mládež. Za přínos slovenské literatuře získala v roce 1966 im memoriam Cena Fraňa Kráľa. Jaroslava Blažková (1933) je slovenská prozaička, publicistka a autorka knih pro děti a mládež. Pracovala v Československém rozhlasu a v redakci deníku Smena, od roku 1968 žije v Kanadě. Za tvorbu pro děti získala cenu UNESCO H. Ch. Andersena. Vladimír Král (1974) je slovenský ilustrátor, designér, scénický výtvarník a režisér animovaných filmů. Ilustroval řadu dětských knih, mimo jiné knihu „Analfabeta Negramotná“ Jána Uličianského (česky 2013 Práh) nebo „Vianočné mystérium“ Josteina Gaardera.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Kůzlátka do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Kůzlátka.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Kůzlátka (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Kůzlátka bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Kůzlátka doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Pohádky