Kvalita sociálněvědních výběrových šetření v České republice

Kód: 7419001

Úplný název:

Kvalita sociálněvědních výběrových šetření v České republice (Krejčí Jindřich):

Autor a popis:

Krejčí Jiří, Slon, 196 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
177 Kč (250 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 2.11.2016 dopoledne. 
 

Kniha má tři cíle: 1) seznámit se současnými kritérii kvality ve výběrových dotazovacích šetřeních; 2) posoudit prostředí pro realizaci výběrových dotazovacích šetření v ČR; 3) provést hlubší analýzu ve dvou vybraných oblastech: návratnost výběrových dotazovacích šetření v ČR a realizace šetření volebních preferencí v ČR. Prostředí pro realizaci výběrových šetření u nás se proměnilo. Sociální výzkum se přibližuje vyspělému světu v rozsahu svého uplatnění, musí však čelit také podobným problémům. Pro dosahování kvality je tak třeba přehodnotit některá východiska a přizpůsobovat metodiky nové situaci. Obecně se charakter a základní parametry českých šetření zásadně neliší od praxe běžné ve vyspělých zemích, objevují se však nedostatky a zůstává nevyužitý významný potenciál pro úspěšnější překonávání nepříznivých podmínek. Lze věřit výsledkům dotazníkových šetření? Otázky kvality výběrových dotazníkových šetření přesahují koncepty matematické statistiky k výběrové chybě a psychometrické přístupy validity a reliability. 
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Kvalita sociálněvědních výběrových šetření v České republice do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Kvalita sociálněvědních výběrových šetření v České republice.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Kvalita sociálněvědních výběrových šetření v České republice (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Kvalita sociálněvědních výběrových šetření v České republice bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Kvalita sociálněvědních výběrových šetření v České republice doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Kvalita sociálněvědních výběrových šetření v České republice