Květen 1945 na Mělnicku - České květnové povstání ve fotografii (Svazek II)

Kód: 2042436

Úplný název:

Květen 1945 na Mělnicku - České květnové povstání ve fotografii (Svazek II) (Státník Dalibor, Jakl Tomáš): Ceské kvetnové povstání ve fotografii - Svazek II

Autor a popis:

Státník Dalibor, Jakl Tomáš, Mladá fronta, 216 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
239 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

České květnové povstání ve fotografii Svazek II
Druhý svazek ediční řady České květnové povstání ve fotografii za pomoci více než dvou set dobových snímků přibližuje závěr druhé světové války v oblasti „tradičního“ Mělnicka, které kromě samotného Mělníka zahrnuje Obříství, Mšeno, Vehlovice ci Liběchov. Komentovanému souboru fotografií předchází rozsáhlá studie, zabývající se posledními měsíci války z perspektivy civilních obyvatel mělnického regionu a především samotným květnovým povstáním českého lidu (boje u Štěpánského mostu přes Labe u Obříství, aktivity partyzánské brigády Národní mstitel, sovětské nálety a bombardování 9. května apod.). Součástí publikace je i edice vzpomínek přímých účastníku tehdejšího dění a dalších autentických dokumentů a dále zarámování konce války na Mělnicku do širšího kontextu květnového povstání.
Publikace vychází ve spolupráci s Regionálním muzeem Mělník, Státním oblastním archivem v Praze - Státním okresním archivem Mělník, Vojenským historickým ústavem Praha a Vojenským ústředním archivem.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Květen 1945 na Mělnicku - České květnové povstání ve fotografii (Svazek II) do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Květen 1945 na Mělnicku - České květnové povstání ve fotografii (Svazek II).
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Květen 1945 na Mělnicku - České květnové povstání ve fotografii (Svazek II) (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Květen 1945 na Mělnicku - České květnové povstání ve fotografii (Svazek II) bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Květen 1945 na Mělnicku - České květnové povstání ve fotografii (Svazek II) doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Květen 1945 na Mělnicku - České květnové povstání ve fotografii (Svazek II)