Ladislav Hodný

Kód: 9720425

Úplný název:

Ladislav Hodný (Matěj Michal):

Autor a popis:

Matěj Michal, Artisti&Co, 260 stran, jazyk - angličtina, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
1 015 Kč (1 450 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 1.11.2016 dopoledne. 
 

Pro milovníky umění je určena výpravná a velmi pečlivě vypravená monografie jednoho z našich největších současných výtvarných umělců Ladislava Hodného.
Monografii vydal trojjazyčně (slovensky, německy, anglicky) Top Management Holding EU pro slovenskou galerie Artisti&Co, která umělce již mnoho let výhradně zastupuje po celém světě.

Ladislav Hodný (1943):
Od dětství toužil malovat, zprvu splnil přání svého otce a stal, stejně jako on, uměleckým knihařem. V osmdesátých letech minulého století byl dokonce dvorním knihařem Lyry Pragensis, což byla ve své době prestižní a svým způsobem nezávislá umělecká instituce. Logicky tak ve své výtvarné tvorbě zprvu navazoval na svá předchozí díla.
Těžiště tvorby zajímají abstraktní velkoformátová plátna. Ve skutečnosti přenáší motivy a techniky z knižních vazeb do velkých ploch a je až zvláštní, jak lehce dosahuje dokonalé harmonické rovnováhy ve svých obrazech. Inspiruje ho hudba, miluje jazz, krajina, ale sám říká, že jeho inspirací je vlastně vše a malování jej osvobozuje. Je to jeho nitěrný soukromý duševní ráj, naplněný intenzivními pocity rozkoše, radosti a vzrušení. Často kombinuje na obrazech různé techniky, vrstvení, proškrabávání, krakelování a využívá i zlatou fólii. Typickým znakem jeho tvorby je expresivní barevnost, harmonizující s Hodného osobním cítěním.
Ladislav Hodný se zúčastnil mnoha mezinárodních sympozií, kromě jiného i v roce 1997 Helen Warren Triennial Exhibition and Award for America Booking. Je členem Jednoty výtvarných umělců, Asociace jihočeských výtvarníků, členem Book Art Center v New Yorku a také členem Designer Book Binders v Londýně.
Jeho tvorba je zastoupena v mnoha sbírkách po celém světě, ale i v UMPRUM v Praze či v Moravském zemském muzeu v Brně.

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Ladislav Hodný do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Ladislav Hodný.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Ladislav Hodný (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Ladislav Hodný bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Ladislav Hodný doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Malířství, sochařství