Léčba diabetu u pacientů s onemocněním ledvin a jater

Kód: 2042671

Úplný název:

Léčba diabetu u pacientů s onemocněním ledvin a jater (Haluzík Martin, Rychlík Ivan):

Autor a popis:

Haluzík Martin, Rychlík Ivan a kolektiv,, Mladá fronta, 152 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
128 Kč (160 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

Diabetes mellitus patří mezi nejčastější „civilizační“ choroby, se kterými se setkávají bez výjimky lékaři všech specializací. Toto onemocnění významným způsobem zvyšuje riziko kardiovaskulární morbidity a mortality, zkracuje délku života a zhoršuje kvalitu života diabetiků zejména v důsledku vzniku dlouhodobých komplikací. Přesto se diabetici - vlivem celkově zlepšené péče a nových léčebných postupů - ve stále větším počtu dožívají rozvinutých fází komplikací postihujících i další systémy či orgány. Mezi klinicky nejzásadnější patří s diabetem související postižení ledvin a jater, jejichž tíže často určuje další osud diabetika.
Autorský kolektiv se snažil vytvořit publikaci zabývající se komplexním pohledem na problematiku léčby diabetika s onemocněním ledvin či onemocněním jater. Zejména v posledním desetiletí došlo k získání řady nových poznatků o diabetické nefropatii a k rozvoji nových léčebných postupů, a to nejen v oblasti prevence a raných stadií nefropatie, ale i pokud jde o léčbu pacientů se selháním ledvin na podkladě diabetu.
Podobnou situaci lze pozorovat u onemocnění jater u diabetiků.
Cílem předloženého díla je podat ucelený přehled vybraných informací o výskytu, morfologii, patogenezi, klinickém obrazu, diagnostice, prevenci a léčbě onemocnění ledvin a jater u pacientů s diabetem a také podrobné informace o možnostech antidiabetické léčby těchto pacientů, jejíž výběr je kvůli renální či jaterní insuficienci mnohdy významně omezen. Na závěr je zařazena kapitola zabývající se farmakokinetikou léků, zejména z pohledu praktických informací o dávkování léčiv a jejich nejčastějších interakcích v případě renální či jaterní insuficience. Text je doplněn řadou tabulek, přehledných schémat a obrazovou dokumentací. V závěru každé kapitoly je uveden souhrn literatury, kde čtenář může nalézt zdroje k dalšímu
studiu. Kniha je určená pro širokou odbornou obec - diabetology, nefrology, internisty, praktické lékaře a další odborníky, kteří se podílejí na léčbě pacientů s diabetem.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Léčba diabetu u pacientů s onemocněním ledvin a jater do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Léčba diabetu u pacientů s onemocněním ledvin a jater.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Léčba diabetu u pacientů s onemocněním ledvin a jater (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Léčba diabetu u pacientů s onemocněním ledvin a jater bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Léčba diabetu u pacientů s onemocněním ledvin a jater doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Odborná literatura

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Léčba diabetu u pacientů s onemocněním ledvin a jater